Зберігання файлів в Інтернеті

165

Якщо ви активно користуєтеся Інтернетом у вас напевно була ситуація коли ви використовували сервіси для зберігання файлів. Такі сервіси дозволяють зберігати файли в Інтернеті і публікувати на них посилання. У даній статті ми розглянемо ряд таких сервісів.

Хмарні сервіси

Про хмарні сервіси для зберігання файлів в Інтернеті ми вже говорили в одній із попередніх статей. Хмарні сервіси надають користувачам місце на своїх серверах і інтерфейс для роботи з файлами. Як правило, з файлами в хмарному сховищі можна працювати за допомогою браузера або спеціальних програм клієнтів, які можна встановити на ваш ноутбук, настільний комп’ютер або навіть смартфон.

Завантаживши в хмарне сховище файл, користувач може більше не турбуватися про його збереження, його копія буде завжди доступна через Інтернет з будь-якої точки світу. При цьому будь-який файл можна зробити доступним і для інших користувачів. Це особливо зручно, якщо вам потрібно передати один і той же файл великій кількості людей. У цьому випадку користувач завантажує файл в хмарне сховище і відправляє посилання на нього одержувачам.

Зараз хмарні сервіси тільки набирають популярність. Але цей ринок дуже швидко зростає. Підтвердженням цьому може служити вихід на цей ринок таких гігантів, як Google. На даний момент існує близько десятка хмарних сервісів для зберігання файлів в Інтернеті. Найбільш популярні з них: Dropbox, Google Drive, SkyDrive і Яндекс.Диск.

Файлообмінник або файловий хостинг

До появи хмарних сервісів для зберігання файлів в Інтернеті використовувалися так звані файлообмінники. Для роботи з таким сервісом не потрібно реєстрації. Користувач просто пропонує завантажити файл, після чого надається посилання, якої він може поділитися.

Основним мінусом такого способу зберігання файлів в Інтернеті є обмеження на розмір файлу і час зберігання. Також при завантаженні файлу з такого сервісу доведеться вводити капчу і можливо очікувати до 1 хвилини, що також не дуже зручно. Найбільш популярні файлообмінники: rapidshare.com, depositfiles.com, rghost.net.

Фотохостинги

Якщо файлами, які ви хочете завантажити в Мережу, є фотографії краще використовувати спеціальні фотохостинги.

Існують сервіси, призначені для зберігання фотографій. Наприклад: Picasa, Flickr або Яндекс.Фотки. Про таких сервісах ми говорили в статті «Де зберігати фотографії». В таких сервісах зручно зберігати велику кількість фотографій, сортуючи їх за альбомами.

Але, якщо вам потрібно завантажити одну або кілька фотографій реєструватися в таких сервісах немає сенсу. В цьому випадку краще використовувати спеціальні фотохостинги.

Фотохостинг працює також як файлообмінник. Ви завантажуєте фото і відразу отримуєте посилання на нього. Кілька популярних фотохостингов такого типу: radikal.ru, piccy.info, hostingkartinok.com.