Зависає компютер

43

Коли зависає комп’ютер це завжди неприємно. Особливо, коли це відбувається в самий невідповідний момент. Часто користувачі продовжують використовувати комп’ютер, не дивлячись на періодичні зависання, не звертаючи на це уваги, і не роблять ніяких спроб вирішити цю проблему.

Звичайно, працювати з комп’ютером в таких умовах дуже не комфортно і ефективність праці різко падає.

Чому зависає комп’ютер

У цій статті ми розглянемо найбільш часті причини зависання комп’ютера і можливі шляхи вирішення даної проблеми. Причин для зависання може бути безліч. Тому ми розглянемо тільки найбільш часті.

Шкідливі програми. Коли комп’ютер зависає, користувачі в першу чергу звинувачують у цьому віруси і найчастіше виявляються праві. Єдиним методом боротьби можуть бути тільки антивіруси. Вибір якісного антивірусу досить складне завдання і цю проблему ми розглядали в попередніх статтях.

Велика кількість програм, які працюють в тлі. Безліч програм після установки записують себе в автозавантаження і завантажуються відразу після включення комп’ютера. Крім цього багато користувачі мають звичку не закривати додатки, з якими вони закінчили роботу. Комбінація цих двох проблем може призводити до зависань комп’ютера.

Недостатньо місця на жорсткому диску. Найчастіше закінчується місце на диску C:. При цьому комп’ютер починає зависати час від часу. Крім цього зависання комп’ютера може викликати програма, яка намагається зберегти результати роботи заповнений на жорсткий диск. Для того щоб це не траплялося необхідно стежити за вільним місцем на ваших жорстких дисках.

Перегрів процесора. Рано чи пізно будь настільний комп’ютер доводиться чистити від пилу. Якщо цього не робити теплообмін буде працювати погано і процесор комп’ютера почне перегріватися. Це може призводити до зависання або перезавантаження комп’ютера. Про температуру процесора і його перегріві ми говорили в одній з минулих статей.

Несправність компонентів комп’ютера. У разі виходу з ладу компонентів комп’ютера завантаження комп’ютера зависає ще до старту операційної системи. Часто при цьому немає можливості увійти в BIOS.

Вихід з ладу жорсткого диска або пошкодження файлової системи. Досить рідкісна причина зависання комп’ютера. У цьому випадку зависання найчастіше проявляється при спробі виконати будь-які операції з файлами (копіювання, перемежування).

Пошкодження операційної системи. Найчастіше пошкодження ОС відбувається після зараження вірусами. Однак до цього може призвести установка програм або драйверів. Якщо це трапилось, спробуйте завантажитися в безпечному режимі і видалити програми, які ви встановлювали. Також можна спробувати відновити систему до останньої контрольної точки відновлення. Для цього використовуйте програму Пуск –Всі програми – Стандартні – Службові – Відновлення системи. Якщо це не допоможе, доведеться виконувати повну перевстановлення операційної системи.