Заміна жорсткого диска в ноутбуці

94

Замінити жорсткий диск в ноутбуці не складніше ніж у настільному комп’ютері. У даній статті ми максимально детально розповімо про процес заміни жорсткого диска в ноутбуці.

Необхідність замінити жорсткий диск в ноутбуці може бути викликана різними причинами. Наприклад, ви можете замінити звичайний жорсткий диск, на твердотільний накопичувач (SSD), що значно підвищить швидкість роботи ноутбука. Також заміна жорсткого диска в ноутбуці може знадобитися в разі виходу з ладу старого.

Перше, що необхідно зробити, це вимкнути ноутбук і відключити батарею. Про те, як відключити батарею почитайте в інструкції до ноутбука. У деяких моделях для відключення батареї вам може знадобитися відкрутити один або декілька гвинтів.

Після того як батарея знята уважно вивчіть нижню частину ноутбука. Там може бути один або кілька кришок закріплених гвинтами. Якщо кришка все одна приступаємо до її зняття. Для цього необхідно відкрутити декілька гвинтів і акуратно підняти кришку. Крім гвинтів кришка може бути закріплена за допомогою засувок.

Замена жесткого диска в ноутбуке

Якщо на нижній частині ноутбука дві або більше кришки. Необхідно уточнити під який з них розташований жорсткий диск.

Коли кришка знята, можна приступати до заміни жорсткого диска в ноутбуці. Найчастіше жорсткий диск всередині ноутбука закріплений в деякій подобі металевого кейса.

Для того щоб звільнити цей кейс з диском необхідно відкрутити один або два гвинти, за допомогою яких кейс закріплений в корпусі ноутбука. Після цього жорсткий диск необхідно відключити від SATA роз’єми. Для цього потягніть його трохи вбік, потім можна витягати диск. Всі дії потрібно виконувати акуратно і не застосовуючи занадто великої сили.

Замена жесткого диска в ноутбуке

Коли кейс з жорстким диском витягнутий, потрібно вставити в нього новий диск. Для цього відкрутіть кілька гвинтів з боків кейса і вставте новий диск, зафіксувавши його тими ж гвинтами.

Замена жесткого диска в ноутбуке

Коли новий диск встановлений в кейс, залишилося підключити жорсткий диск до ноутбука і знову зафіксувати всередині корпусу. Після чого можна закривати кришку.

У всіх ноутбуків є свої особливості. Тому якщо у вас виникають труднощі, пошукайте в інтернеті інструкцію по розбирання вашої моделі ноутбука або зверніться в сервісний центр.