Заміна Блокноту

40

Стандартним текстовим редактором в операційній системі Windows є програма під назвою Блокнот або Notepad. Але дана програма дуже обмежена в своїх можливостях, тому користувачі часто шукають більш просунуту заміну Блокноту. У даній статті ми розглянемо ряд простих текстових редакторів, які зможуть замінити Блокнот.

Програми для заміни Блокнота

AkelPad

AkelPad – напевно, кращий текстовий редактор для заміни Блокнота. Дана програма дозволяє відкривати текстові файли в різних кодуваннях. Причому при відкритті користувач може вручну вказати, яку кодування використовувати для відображення даного текстового файлу. Також є просунутий пошук по тексту з підтримкою регулярних виразів.

Відразу після інсталяції програма AkelPad ненабагато перевершує можливості стандартного Блокнота. Але його можливості можна значно розширити за допомогою плагінів. Так, з допомогою плагінів AkelPad можна перетворити на повноцінний редактор коду з підсвічуванням синтаксису.

Для того щоб отримати доступ до плагінів досить запустити меню «Налаштування – Додатки». Всі найпопулярніші плагіни автоматично встановлюються разом з програмою. Для того щоб вони почали працювати їх потрібно просто активувати. Інші плагіни можна завантажити на сайті програми і встановити самостійно.

Крім великої кількості плагінів AkelPad має ще одну особливість, яка робить його практично ідеальною заміною Блокноту. Під час установки AkelPad, можна вибрати один з трьох режимів установки: Стандартна установка, Заміна Блокнота або Установка як редактор для Total Commander. Якщо вибрати режим Заміна Блокнота програма Блокнот буде видалена з операційної системи, а разом неї буде встановлений AkelPad.

Скріншот програми AkelPad:

Замена Блокноту: программа AkelPad

Заміна Блокноту: програма AkelPad

Notepad++

Notepad++ — ще одна відмінна програма на заміну Блокноту. Notepad++ це просунутий текстовий редактор з вбудованою підсвічуванням синтаксису мов програмування. Крім цього даний текстовий редактор вміє «згортати» в один рядок структурні блоки коду, наприклад функції. Завдяки цим можливостям Notepad++ здобув велику популярність серед програмістів.

Тестовий редактор Notepad++ володіє простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Підтримуються вкладки. В одному вікні користувач може працювати з великою кількістю файлів. Управління кодуванням також реалізовано дуже зручно. Програма автоматично визначає кодування відкриття текстового файлу. Але при необхідності користувачеві доступні інструменти для ручного управління кодуванням.

Як і в AkelPad, в даний текстовий редактор підтримує плагіни, має потужний вбудований пошук з заміною і підтримкою регулярних виразів.

Однією з незвичайних функцій даного текстового редактору є макроси. Користувач може створювати і зберігати макроси для автоматизації рутинних процесів при редагуванні тексту.

Скріншот програми Notepad++:

Замена Блокноту: программа Notepad++

Заміна Блокноту: програма Notepad++