Який вибрати монітор

42

Монітор один з основних зовнішніх пристроїв, що підключаються до комп’ютера. Працювати з комп’ютером без монітора неможливо.

Сучасні монітори досягли дуже високого рівня розвитку. З великих, громіздких і небезпечних для очей, монітори перетворилися в тонкі, легкі і відносно безпечні пристрої. Монітори більше не займають більшу частину вашого робочого столу і стали практично непомітною деталлю інтер’єру вашого офісу або кімнати.

При покупці комп’ютера часто постає питання, який вибрати монітор. Заощадити і купити дешеве рішення або трохи переплатити за якість. У цій статті ми спробуємо розібрати основні характеристики сучасних моніторів, це допоможе вам вирішити, який монітор ідеально підійде для вирішення ваших завдань.

Типи матриць сучасних моніторів

Одним з основних характеристик сучасних моніторів є тип матриці. На даний момент на ринку існують монітори з такими типами матриць:

  • TN+Film
  • IPS
  • MVA/PVA

Монітори з TN+Film матрицею найпопулярніші. Основними перевагами таких моніторів є:

  • низька ціна
  • гарний час відгуку
  • велика кількість моделей на ринку

Однак моніторів з TN+Film матрицею далеко не ідеальні. Так, якість передачі кольору і кути огляду значно поступаються моніторів з іншими типами матриць. Тому їх найчастіше вибирають для офісних, домашніх або ігрових комп’ютерів.

Якщо ви працюєте з графікою, наприклад, обробляєте фотографії, то вам потрібна хороша передача кольору і великі кути огляду. У цьому випадку варто звернути увагу на більш дорогі монітори з IPS матрицями і MVA/PVA.

Інші характеристики моніторів

Тип матриці монітора впливає на ряд інших важливих параметрів, які не можна ігнорувати у процесі вибору.

Дозвіл монітора це співвідношення кількості точок (пікселів) на екрані по горизонталі і вертикалі. В теорії, чим більше дозвіл, тим краще, однак, женуться за максимальним дозволом, і переплачувати за пікселі не варто.

Час відгуку матриці – це час, за який матриця встигає змінити колір пікселя з чорного на білий. Якщо ви плануєте грати на комп’ютері швидкі, динамічні ігри слід вибирати монітор з максимально низьким часом відгуку.

Яскравість, контрастність і кути огляду монітора це параметри, які безпосередньо впливають на якість картинки. Тому для цих параметрів працює правило, чим більше, тим краще.

Який вибрати монітор?

Приймаючи рішення про те, який вибрати монітор в першу чергу необхідно зрозуміти, які завдання ви будете вирішувати з допомогою вашого комп’ютера. Якщо це комп’ютер для офісної роботи або комп’ютерних ігор, то ваш вибір-це монітор з TN+Film матрицею. Якщо ж вам потрібно високу якість зображення, то вибирайте монітори з IPS або MVA/PVA матрицею. Після того як ви визначитеся з типом матриці залишається тільки вибрати відповідну модель серед моніторів з даним типом.

Відеоролик про вибір монітора