Який антивірус вибрати

51

Працювати в операційній системі Windows без антивіруса практично не можливо. Незалежно від вашої обережності рано чи пізно ви підхопите вірус. Тому багато користувачів цікавляться, який антивірус вибрати. У даній статті ми розглянемо ряд антивірусів, а також їх груп для того, щоб вирішити цю проблему.

Простий антивірус або антивірус з вбудованим фаєрволом

Зараз існують два типи антивірусів. Перший тип можна вважати звичайними антивірусами. Вони виконують єдину функцію – захищають комп’ютер від зараження вірусами. До таких антивірусам відносяться такі популярні програми як Dr.Web Antivirus, Norton Antivirus, Comodo Antivirus і багато інших.

Даний тип антивіруса відмінно підходить тим, хто в якості фаєрволу воліє використовувати сторонні програми. Таким чином, для захисту комп’ютера встановлюється антивірус + фаєрвол від різних виробників. Даний підхід має ряд переваг. По-перше, незалежні від антивірусів фаєрволи, як правило, забезпечують кращий захист, ніж антивіруси з вбудованим фаєрволом. Крім цього таке рішення більш гнучке і дозволяє налаштувати і антивірус і фаєрвол під власні потреби. Але використання відразу двох програм для захисту комп’ютера може призводити до серйозного навантаження на комп’ютер. Також можуть виникнути складнощі з установкою.

З іншого боку існують антивіруси з вбудованим фаєрволом. Як правило, такі програми позначаються префіксом Internet Security в назві. До таких антивірусам відносяться: Kaspersky Internet Security, AVG Internet Security, avast! Internet Security, McAfee Total Protection, Bitdefender Total Security і багато інших.

До складу таких антивірусів входить фаєрволл, а також інші модулі, призначені для комплексного захисту комп’ютера. Наприклад: Батьківський контроль, Анти-спам і т. д. Вибираючи антивірус такого типу, ви отримуєте можливість забезпечити комплексний захист вашого комп’ютера, при цьому вам не потрібно встановлювати велику кількість додаткових програм. Крім цього антивіруси такого типу дозволяють знизити навантаження на комп’ютер. Одна програма, яка виконує кілька функцій, що використовує значно менше системних ресурсів, ніж кілька незалежних програм, які працюють паралельно.

Платний або безкоштовний антивірус

Питаючи, який антивірус вибрати багато передбачають вибір між платним і безкоштовним антивірусом. Зараз існує велика кількість безкоштовних програм, які можуть повністю замінити платні аналоги. Яскравий приклад, програма-архіватор 7zip практично не поступається платній програмі WinRAR.

На жаль це поки що не належить до антивірусам. Безкоштовні антивіруси найчастіше значно гірше своїх платних аналогів. Тому якщо у вас є можливість краще зупинити свій вибір на одному з платних антивірусів. На даний момент найбільшою популярністю користуються такі платні антивіруси як: Kaspersky Antivirus (Kaspersky Internet Security), Norton Antivirus і Dr.Web Antivirus.

Але в будь-якому випадку безкоштовний антивірус теж антивірус. Тому якщо немає можливості використовувати платне рішення сміливо встановлюйте один з безкоштовних антивірусів. Зараз популярністю користуються такі безкоштовні антивіруси як: avast! Free Antivirus, AVG Anti-Virus Free Edition), Avira AntiVir Personal і Comodo Antivirus.