Якою повинна бути температура процесора

136

Сучасні процесори працюють на високих тактових частотах і споживають велику кількість енергії. Це призводить до виділення великої кількості тепла і відповідно нагрівання процесора. А надмірний нагрівання процесора, в свою чергу, призводить до уповільнення роботи комп’ютера, раптовим перезавантаженням комп’ютера або навіть поломки процесора.

У даній статті ми розповімо про те, як стежити за температурою процесора, а також про те, якою повинна бути температура процесора, щоб комп’ютер працював швидко, стабільно і без будь-яких проблем.

Як спостерігати за температурою процесора.

Для спостереження за температурою процесора можна використовувати різні програми. Найпростіший варіант, це програма HWmonitor. Дана програма є повністю безкоштовною, у неї простий інтерфейс і вона дозволяє спостерігати за температурою всіх компонентів комп’ютера відразу, що дуже зручно.

Запустіть програму HWmonitor і перегорніть список компонентів, поки не знайдете ваш процесор. Програма HWmonitor відображає температуру кожного з ядер процесора окремо (Core #0, Core#1 і т. д.), а також температуру корпусу процесора (Package).

При цьому відображається відразу три значення температури: Value – поточне значення температури, Min – мінімальне значення температури і Max – максимальне значення температури. Якщо ви хочете дізнатися температуру процесора без навантаження, то вам слід звертати увагу на значення Value і Min. Якщо ж ви хочете дізнатися температуру під навантаженням, то вам буде корисно значення Max. Оскільки воно покаже максимальну температуру, до якої ваш процесор прогрівся.


Якою повинна бути температура процесора.

А тепер перейдемо до того, якою повинна бути температура процесора. На цей рахунок може бути багато думок, тим більше, що різні процесори по-різному переносять температуру. Але, в більшості випадків, для сучасних процесорів нормальною температурою є наступні значення:

  • Без навантаження: до 45 градусів Цельсія;
  • Під навантаженням: до 65 градусів Цельсія;

Якщо температура вашого процесора перевищує ці значення, то це перегрів і потрібно вирішувати проблеми з охолодженням процесора. При температурі більше 65 градусів процесор починає працювати в режимі троттлінга. Це режим, у якому процесор пропускає такти для того щоб знизити свою температуру. Пропуск тактів означає, що процесор починає працювати значно повільніше, а значить, ваш комп’ютер буде гальмувати. При подальшому підвищенні температури процесора (до 70 градусів і вище) почне спрацьовувати захисний механізм, який буде без попередження перезавантажувати комп’ютер.

Якщо температура вашого процесора виходить за вказані вище значення, то вам потрібно терміново вжити заходів.


Як знизити температуру процесора.

Видалити пил з системного блоку. Перше, що слід зробити, це очистити системний блок від пилу. Особливо уважно потрібно підійти до очищення радіатора процесора.

пыль на радиаторе процессора

Очищення радіатора можна провести, не знімаючи кулер. Наприклад, ви можете акуратно видалити пил з допомогою пензлики для малювання або продути радіатор з допомогою балончика зі стисненим повітрям. У більшості випадків, ретельна чистка системного блоку вирішує всі проблеми з перегрівом.

Поліпшити охолодження системного блоку. Не рідко причиною перегріву процесора є погане охолодження системного блоку в цілому. Системний блок може бути встановлений поруч з батарей центрального опалення або його вентиляційні отвори можуть бути закриті сторонніми предметами. Переконайтеся, що ніщо не заважає руху повітря і теплообміну. Якщо все в порядку, то охолодження системного блоку можна поліпшити, встановивши додатковий кулер.

Встановити більш ефективну систему охолодження. Якщо нічого не допомагає, то ви завжди можете встановити більш ефективну систему охолодження. Більш масивний радіатор з кулером більшого діаметра гарантовано дадуть більш низьку температуру процесора.