Якою клавішею робити скріншот

64

Скріншот це знімок екрана, картинка, на якій зображено все, що знаходиться на вашому екрані. Необхідність зробити скріншот виникає досить часто. Тому дану функцію вбудували прямо в операційну систему. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про те, якою клавішею робити скріншот на комп’ютері з операційною системою Windows.

В операційній системі Windows для створення скріншотів використовується клавіша PRINT SCREEN (на деяких клавіатурах PRT SCN). Дана клавіша знаходиться у верхній лівій частині клавіатури, поруч з індикаторами NUM LOCK, CAPS LOCK і SCROLL LOCK. Для того щоб зробити скріншот вам потрібно просто натиснути на цю кнопку.

Після натискання на клавішу PRINT SCREEN скріншот буде поміщений в буфер обміну. Для того щоб зберегти скріншот як картинку вам необхідно відкрити будь-який графічний редактор, вставити в нього скріншот і зберегти як файл. Наприклад, ви можете відкрити вбудований графічний редактор Paint. Для цього відкрийте меню “пуск” і введіть у пошук «Paint». Після цього система знайде цю програму, і ви зможете відкрити її.

меню пуск

Після відкриття програми Paint натисніть на кнопку «Вставити» або скористайтесь комбінацією клавіш CTRL-V. Після цього ваш скріншот з’явиться в програмі Paint.

графический редактор Paint

Для того щоб зберегти скріншот натискаємо на кнопку «Зберегти» або використовуємо комбінацію клавіш CTRL-S.

графический редактор Paint

Після збереження зображення ви отримаєте потрібний вам скріншот у вигляді файлу.

Невелика хитрість: Під час створення скріншота можна використовувати клавішу PRINT SCREEN разом з клавішею ALT. В цьому випадку система створить скріншот тільки активного вікна. Таким чином, можна створювати скріншоти тільки тієї програми, з якої ви на даний момент працюєте.

комбинация клавиш PRINT SCREEN-ALT

Такий підхід дозволяє заощадити чимало часу. Оскільки отриманий скріншот не містить зайвої інформації і його не потрібно обрізати в графічному редакторі.