Які бувають відеокарти

78

Які бувають відеокарти? Це питання часто постає перед не досвідченими користувачами, які виріши проапгрейдити свій комп’ютер. У даній статті ми розповімо про те, які бувають відеокарти і не помилитися при купівлі нового відео прискорювача.

Інтегровані і дискретні відеокарти

Відповідаючи на питання, які бувають відеокарти, в першу чергу слід розповісти про інтегрованих і дискретних відеокартах.

Інтегрована або вбудована відеокарта це відеокарта, яка не має окремої плати. Подібне рішення також може називатися інтегрованої або вбудованою графікою. У цьому випадку GPU (графічний процесор) вбудовується в чіпсет материнської плати або в центральний процесор. При цьому частина оперативної пам’яті комп’ютера відводиться під потреби вбудованого графічного процесора.

Використання вбудованої графіки дозволяє створити більш энегроэффективный, легкий, дешевий компактний комп’ютер. Як правило, вбудована графіка використовується в моноблочних комп’ютерах, ноутбуках і настільних комп’ютерах нижнього цінового діапазону.

Сучасні рішення з вбудованою графікою, наприклад AMD Fusion або Intel HD Graphics 4000, показують цілком серйозну продуктивність і можуть конкурувати з дешевими дискретними відеокартами.

Дискретними відеокартами називають відеокарти, які виконані на окремій платі. Сучасні дискретні відеокарти, що підключаються до роз’єму PCI express. Раніше для цього використовувався роз’єм AGP. На платі такої відеокарти розміщуються всі компоненти відео підсистеми: графічний процесор, відео пам’ять, система живлення.

Відеокарти з активним і пасивним охолодженням

Дискретні відеокарти можуть оснащуватися активним або пасивним охолодженням. Активним охолодженням називають систему охолодження, в якій використовуються кулери (вентилятори). Як правило, на відеокарті може бути встановлено від одного до трьох кулерів. Така система охолодження дозволяє охолодити навіть самий потужний графічний процесор, однак вона видає багато шуму. Тому любителям тихих комп’ютерів варто звернути увагу на пасивне охолодження.

Відеокарти з пасивним охолодженням не оснащуються кулерами і не видають ніякого шуму. Однак, без кулерів неможливо охолодити потужні графічні процесори, тому такі рішення не відрізняються високою продуктивністю.

Відеокарти з додатковим живленням і без

Більшість дискретних відеокарт вимагають додаткового живлення. На таких відеокартах розміщується спеціальний роз’єм з шістьма або вісьмома контактами. На деяких найбільш потужних рішення може бути встановлено відразу два роз’єми для додаткового живлення.

Якісні блоки живлення оснащені спеціальними кабелями для підключення додаткового живлення до відеокарти. Якщо блок живлення не оснащений спеціальними висновками для подачі додатково живлення, то можна використовувати спеціальні перехідники. Для малопотужних відеокарт а також відеокарт з пасивним охолодженням додаткове харчування не використовується.

Відеокарти від AMD і NVIDIA

На сучасному ринку є дві великі компанії, які займаються виробництвом графічних рішень для настільних комп’ютерів і ноутбуків. Це компанії AMD і NVIDIA. Важливо розуміти, що компанії виробники відеокарт, наприклад ASUS, Gigabyte, MSI та інші, не займаються виробництвом графічних процесорів і використовують у своїй продукції процесори від AMD і NVIDIA. Серйозної різниці між AMD і NVIDIA немає. Вибір між AMD і NVIDIA це справа смаку.