Як зєднати дві таблиці у Word

93

При редагуванні таблиць у текстовому редакторі Word дуже часто виникає необхідність розділити або навпаки з’єднати дві таблиці. Як правило, з поділом таблиць проблем не виникає. Так як для цього в Word є окрема кнопка. Але, з’єднання двох таблиць в одну часто створює проблеми навіть досить досвідченим користувачам.

Якщо ви зіткнулися з такою ж проблемою, то цей матеріал повинен вам допомогти. Тут ви дізнаєтеся, як з’єднати дві таблиці у текстовому редакторі Word. Матеріал буде актуальний для всіх сучасних версій Word, включаючи Word 2007, 2010, 2013 і 2016.

Варіант № 1. Прибираємо всі символи між двома таблицями.

Якщо вам потрібно з’єднати дві таблиці в Ворді, то найпростіший варіант, це просто прибрати всі символи, які знаходяться між цими двома таблицями. Якщо ви видалите всі друковані і недруковані символи між таблицями, то такі таблиці з’єднаються автоматично і проблема буде вирішена.

Для того, щоб скористатися цим варіантом вам потрібно встановити курсор між таблицями і прибрати всі символи між ними за допомогою натискання на кнопку Пробіл на клавіатурі.

Після того, як всі символи між таблицями будуть прибрані, вам потрібно буде ще один раз натиснути на кнопку Delete. Це дозволить прибрати символ переносу рядка, який зазвичай знаходиться між таблицями, але не відображається.

кнопка Delete на клавиатуре

Якщо у вас не виходить з’єднати таблиці таким способом, то спробуйте ввімкнути відображення недрукованих символів. Так ви зможете побачити, що конкретно знаходиться між таблицями і не дає їм з’єднатися. Для цього перейдіть на вкладку «Головна» і натисніть там на кнопку «Відобразити всі символи».

кнопка Отобразить все знаки

Після цього в документі почнуть відображатися всі символи, включаючи ті, які не друкуються на папері.

символы между таблицами

У цьому режимі ви зможете побачити всі символи між таблицями і видалити їх.

Варіант № 2. Ручного перенесення другої таблиці в кінець першого.

Другий варіант з’єднання двох таблиць в Ворді полягає в ручному перенесенні другої таблиці в кінець першого. Робиться це за допомогою функцій «Вирізати» і «Вставити» (Ctrl + X, Ctrl-V). Плюсом даного способу є те, що вам не потрібно прибирати текст між таблицями.

Для того щоб продемонструвати даний спосіб уявімо, що у нас є дві таблиці з даними і якийсь текст між ними (див. скріншот внизу). І нам потрібно поєднати ці дві таблиці таким чином, щоб вийшла одна велика таблиця. Для того щоб провернути цю операцію нам потрібно виділити мишкою всю другу таблицю і вирізати її з документа за допомогою комбінації клавіш Ctrl-X або за допомогою команди «Вирізати» в контекстному меню.

две таблицы с данными

Після того, як друга таблиця була вирізана, потрібно встановити курсор відразу після першої таблиці, так щоб він опинився між першою таблицею і текстом (див. скріншот внизу).

установка курсора в нужное место

Після встановлення курсору в цю позицію, потрібно вставити другу таблицю з допомогою комбінації клавіш Ctrl-V або за допомогою команди «Вставити» в контекстному меню.

соединение двух таблиц

Якщо все було зроблено правильно, то дві таблиці будуть з’єднані, а текст, який був між ними, зміститься в кінець другої таблиці.

Додаток. Поділ таблиць.

Якщо вам знадобиться виконати зворотну процедуру, тобто розділити одну таблицю на дві частини, то робиться це дуже просто.

кнопка для разделения таблиц

Все, що потрібно зробити, це встановити курсор в рядку, в якій повинна починатися друга таблиця, і натиснути на кнопку «Розділити таблиці» на вкладці «Робота з таблицями – Макет».