Як звільнити місце на диску «С»

34

Коли закінчується місце на диску «С» комп’ютер неминуче починає гальмувати. Це пов’язано з тим, що всі програми і сама операційна система активно працюють з цим диском. І коли місце на диску C закінчується, вони не можуть зберегти свої налаштування або результати роботи. Для того щоб уникнути цього необхідно звільнити місце на диску «С».

Очищення диска. Операційна система має вбудований інструмент для звільнення місця на диску. Для цього викличте контекстне меню кліком правої кнопки по іконці диска C і виберіть пункт «Властивості». У вікні, ви зможете побачити інформацію про диск. Для того щоб звільнити місце на диску C натисніть на кнопку «Очищення диска». У вікні потрібно вибрати дані для видалення і натиснути кнопку «ОК».

Как освободить место на диске «С»

Очистіть робочий стіл. Всі дані розміщені на робочому столі займають місце на диску C. Для того щоб звільнити місце на диску «С» перенесіть ці файли на інший диск.

Видалення програм. Перейдіть по дорозі: Пуск – Панель управління – Програми – Програми та компоненти. Тут ви зможете побачити список всіх встановлених додатків. Для того щоб звільнити місце на диску «С» видаліть програми, які вам більше не потрібні. Щоб видалити програму клацніть на ній правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Видалити».

Перевірте диск C. Уважно перевірте диск C. Можливо, на цьому диску розташовуються файли, які можна перенести на інший диск. Наприклад, багато менеджерів завантажень за замовчуванням скачують всі файли в папку C:\Downloads.

Відновлення системи. Функція відновлення системи використовує місце на диску «С» для зберігання своїх даних. Для того щоб звільнити місце на диску C можна вимкнути цю функцію або зменшити обсяг дискового простору, який використовується функцією Відновлення системи. Для того щоб отримати доступ до налаштувань цієї функції потрібно пройти по шляху: Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система – Додаткові параметри системи – вкладка Захист системи.

Зменшити обсяг файлу підкачки. Якщо у вас велика кількість оперативної пам’яті і вам потрібно звільнити місце на диску «С» ви можете зменшити обсяг файлу підкачки, який зберігається на диску C. Для того щоб отримати доступ до налаштувань файлу підкачки потрібно пройти по шляху: Пуск – Панель управління – Система і безпека – Система – Додаткові параметри системи – вкладка Додатково – Швидкодія – вкладка Додатково – Віртуальна пам’ять, кнопка «Змінити».

Відключення Сну. Функція гібернація використовує місце на диску C. Якщо ви не користуєтеся даною функцією, ви можете її відключити. Для цього запустіть консоль з правами адміністратора і виконайте команду powercfg.exe -h off.