Як звести до степеня в Excel

257

Табличний процесор Microsoft Excel дозволяє виконати різні операції. Але, якщо прості операції, на зразок додавання у користувачів не викликають труднощів. Те, з більш складними, наприклад, з возведенням в ступінь, бувають проблеми.

У цьому матеріалі ми розповімо про те, як звести до степеня в Excel. Стаття буде актуальна для всіх версій табличного процесора Excel, включаючи Excel 2003, 2007, 2010, 2013 і 2016.

Зведення в ступінь за допомогою символу ^

Найпростіший спосіб звести число або клітинку ступінь в Ексель, це скористатися символом «^», який знаходиться на клавіші 6 на клавіатурі і вводиться за допомогою комбінації клавіш Shift-6 в англійській розкладці клавіатури.

Для того щоб скористатися цим способом зведення в ступінь просто встановіть курсор у потрібну вам клітинку та введіть формулу=B2^B4». Де B2 – це адреса комірки з числом, яке ви хочете піднести до степеня, а B4 – адреса клітинки зі ступенем.

формула для возведения в степень

Після введення формули натисніть на клавішу Enter і у вибраній вами комірки таблиці ви отримаєте результат зведення в ступінь.

результат возведения в степень

Цей прийом працює не тільки з адресами осередків, але і зі звичайними числами. Вводимо в будь-яку комірку таблиці Ексель «=10^2»

возведение в степень двух чисел

Також в рамках формули можна одночасно використовувати, як адреси комірок, так і звичайні числа.

возведение значения ячейки в нужную степень

Зведення в ступінь за допомогою формули

Крім цього в Ексель є формула «СТУПІНЬ», з допомогою якої можна звести в ступінь вміст клітинки або просто число. Для того щоб скористатися цією формулою встановіть курсор там, де повинен бути результат зведення в ступінь, і введіть формулу «=СТУПІНЬ(B2, B4)». У цій формулі B2 – адреса клітинки, значення якої треба піднести до степеня, а B4 – це адреса клітинки, яка містить ступінь. Зверніть увагу, формула починається зі знака «=» і не містить пробілів, а для поділу адрес комірок використовується кома.

использование формулы СТЕПЕНЬ

При необхідності у формулі «СТУПІНЬ» можна використовувати як адреси комірок, так і звичайні числа.

использование формулы СТЕПЕНЬ

Написання числа ступеня

Якщо вам потрібно просто написати число зі ступенем, то це також можна зробити в Ексель. Для цього спочатку потрібно змінити формат комірки, в якій буде число зі ступенем, текстовий. Тому натискаємо правою кнопкою мишки по потрібній комірці і вибираємо «Формат ячеек».

открываем Формат ячеек

У вікні вибираємо формат ячейки «Текстовий» і закриваємо вікно кнопкою «Ок».

выбираем формат ячейки Текстовый

Після цього вводимо в цю ж клітинку число і ступеня, у яку треба звести число. Далі виділяємо ступінь числа і клікаєм по виділеному правою кнопкою мишки. В контекстному меню, що з’явилося знову вибираємо «Формат ячеек».

снова открываем Формат ячейки

Після цього перед вами з’явиться вікно з настройками шрифтів. Тут потрібно відзначити функцію «Надрядковий» і закрийте вікно кнопкою «Ок».

включение функции Надстрочный

В результаті ви повинні отримати число зі ступенем, як на скріншоті нижче.

число со степенью

Для того щоб приховати зелену позначку поряд з числом, потрібно відкрити попередження і вибрати варіант «Пропустити цю помилку».