Як зробити відкат системи на Windows 10

61

В одній з минулих статей ми розповідали про те, як зробити відкат Windows 10 до Windows 8.1 або Windows 7. Якщо вас цікавить повернення до старої версії Windows, перейдіть по посиланню (вище), оскільки у даному матеріалі мова піде про те, як зробити відкат системи Windows 10 до точки відновлення.

Відкат системи Windows 10 до точки відновлення

Якщо у вас Windows 10 і ви хочете зробити відкат системи до точки відновлення, то для цього вам необхідно натиснути комбінацію клавіш Windows+X (або клікнути правою кнопкою мишки по меню ПУСК) і в контекстному меню вибрати «Панель управління».

Після того, як ви потрапили в класичну «Панель управління», встановіть курсор в рядок пошуку (правий верхній кут вікна) і введіть пошуковий запит «Відновлення». Після чого, відкрийте розділ «Панелі управління» з такою ж назвою.

открываем раздел Восстановление

Таким чином ви потрапите в розділ «Відновлення» в «Панелі управління». Тут потрібно клікнути по посиланню «Запуск відновлення системи»

кликаем по ссылке Запуск восстановления системы

Після цього запуститься майстер «Відновлення системи». Для того щоб зробити відкат системи Віндовс 10 до точки відновлення просто натисніть на кнопку «Далі» і дотримуйтесь інструкцій, які з’являтимуться на екрані.

мастер Восстановления системы

Наступний крок – вибір точки відновлення, до якої ви хочете зробити відкат системи Windows 10. Виберіть потрібну точку зі списку і натисніть на кнопку «Далі».

выбор точки восстановления

Якщо ви не знаєте, яку з точок відновлення вибрати для відкату системи, то ви можете скористатися кнопкою «Пошук яких програм». Виберіть точку відновлення і натисніть на цю кнопку.

кнопка Поиск затрагиваемых программ

Після цього відкриється вікно, в якому будуть відображені програми, які так чи інакше будуть порушені під час відкату системи Віндовс 10 при виборі даної точки відновлення. У верхньому списку програм будуть відображатися програми, які будуть видалені, а в нижньому списку – програми, які будуть відновлені.

информация о программах

Після вибору точки відновлення вам залишиться тільки натиснути на кнопку «Готово» і операційна система Windows 10 виконає відкат до обраної точки.

кнопка Готово

Як зробити відкат системи якщо Windows не завантажується 10

Якщо Windows 10 не завантажується, то не зможете зробити відкат системи Windows 10 так як це описано вище. Замість цього вам потрібно завантажитися з настановного диска Windows 10 і вікно, де потрібно вибрати мову, просто натиснути на кнопку «Далі».

кнопка Далее

Після цього натискаємо не на кнопку «Встановити», а на посилання «Відновлення системи», яка знаходиться внизу вікна.

 ссылка Восстановление системы

Далі переходимо в розділ «Діагностика».

раздел Диагностика

Вибираємо «Додаткові параметри».

раздел Дополнительные параметры

Переходимо до «Відновлення системи»

раздел Восстановление системы

І вибираємо операційну систему.

выбор Windows 10

В результаті перед вами відкриється майстер «Відновлення системи», за допомогою якого ви зможете зробити відкат системи до потрібної вам точки.

мастер Восстановления системы

Про те, як зробити відкат системи з допомогою майстра ми описували в першій частині цієї статті (див. вище).

Як зробити точку відновлення для майбутнього відкату системи

Точки відновлення автоматично створюються. Наприклад, при оновленні операційної системи або в момент установки деяких програм або драйверів. Але, ви можете створювати їх і вручну. Це може бути корисно, якщо ви плануєте установку будь-яких програм або драйверів, які не можуть стабільно працювати на вашому комп’ютері.

Для того щоб створити точку відновлення для відкату системи Віндовс 10 вам необхідно натиснути комбінацію клавіш Windows + Pause/Break і у вікні натиснути на кнопку «Захист системи».

кнопка Защита системы

Після цього відкриється вікно «Властивості системи» і на вкладці «Захист системи». Тут потрібно виділити мишкою диск, на якому встановлена ваша операційна система, і натиснути на кнопку «Створити».

Якщо кнопка «Створити» не натискається, значить у вас відключено відновлення системи. У цьому випадку потрібно спочатку натиснути на кнопку «Налаштувати», включити відновлення і виділити на нього пару гігабайт вільного місця.

кнопка Создать

Після цього вводимо назву точки відновлення і знову натискаємо на кнопку «Створити».

кнопка Создать

Після цього Віндовс 10 почне створювати точки відновлення для майбутнього відкату системи.