Як зробити вертикальний текст у Word

64

Не рідко при роботі з програмою Word виникає необхідність зробити вертикальний текст. Дана програма вміє робити з текстом практично що завгодно. Тому навіть вертикальний текст для редактора Word зовсім не проблема. У даній статті ми розглянемо кілька способів, які дозволять зробити вертикальний текст в Ворді.

Як зробити вертикальний текст в Ворді з допомогою написів

На вкладці «Вставка» є кнопка «Фігури». За допомогою цієї кнопки в документ Word можна вставляти різноманітні об’єкти. Серед яких: стрілки, лінії, геометричні фігури і написи. Нас цікавлять саме написи.

Натисніть на кнопку «Фігури» і в списку виберіть перший пункт, який називається «Написи».

Після цього вам потрібно виділити область документа, в якій ви хочете зробити вертикальний текст. Після виділення області в документі з’явиться рамка, всередині якої можна ввести текст.

рамка для текста

Введіть потрібний текст у рамку. Після цього на вкладці «Формат» потрібно знайти кнопку «Напрямок тексту» і вибрати пункт «Повернути текст на 90 градусів» (або пункт «Повернути текст на 270 градусів»).

кнопка Направление текста

В результаті ви отримаєте рамку з вертикальним текстом.

вертикальный текст

Крім цього, зробити вертикальний текст в Ворді можна простим перевертанням блоку з написом. Для цього введіть текст і поверніть рамку з текстом у вертикальне положення за допомогою зеленого кружечки. Для того щоб рамку з текстом було простіше перевернути у вертикальне положення можете затиснути клавішу Shift на клавіатурі.

поворот рамки с текстом

У результаті цих маніпуляцій ви повинні отримати приблизно такий вертикальний текст в Ворді.

рамка с вертикальным текстом

Якщо вам потрібно, щоб вертикальний текст читався знизу вгору, то просто поверніть рамку з текстом ще на 180 градусів.

Як текст вертикальний текст в Word за допомогою таблиці

Другий спосіб зробити вертикальний текст в Word це скористатися таблицями. Створіть таблицю на одну ечейку. Це можна зробити на вкладці «Вставка».

создаем таблицу

Після цього введіть текст таблицю і перейдіть на вкладку «Робота з таблицями – Макет». Тут потрібно натиснути на кнопку «Напрямок тексту».

кнопка направление текста в таблице

В результаті ви отримаєте таблицю з вертикальним текстом. При необхідності вертикальний текст всередині таблиці можна вирівняти за допомогою кнопок, які знаходяться поруч з кнопкою «Напрямок тексту».