Як зробити скріншот на компютері з Windows 7

212

Необхідність зробити скріншот може виникати в різних ситуаціях. Наприклад, вам може знадобитися показати зображення з екрану для того щоб проконсультуватися з IT фахівцем з приводу якої-небудь несправності комп’ютера. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як зробити скріншот на комп’ютері з Windows 7.

Як зробити скріншот на комп’ютері з Windows 7 за допомогою клавіші PrintScreen

Найпростіший спосіб зробити скріншот, це скористатися стандартними інструментами для створення скріншотів. Будь-яка версія Windows вміє робити скріншоти. Для цього використовуються дві комбінації клавіш: PrintScreen і Alt-PrintScreen.

PrintScreen – це клавіша для створення скріншоту всього екрана. На такий скріншот потрапить все, що зображено на вашому екрані в даний момент, включаючи панель задач і вікна. Клавіша PrintScreen знаходиться в лівій верхній частині клавіатури поряд з клавішами Scroll Lock і Pause/Break.

Alt-PrintScreen – це комбінація клавіш, при використанні якої створюється скріншот активного вікна. При цьому на скріншот потрапить зображення тільки того, що знаходиться у вікні, з яким ви працюєте на даний момент.

комбинация клавиш Alt-PrintScreen

Після натискання на клавішу PrintScreen або використання комбінації клавіш Alt-PrintScreen операційна система Windows 7 створює скріншот і поміщає його в буфер обміну. Для того щоб зберегти такий скріншот у вигляді картинки вам потрібно запустити будь-який графічний редактор (наприклад, Paint, Gimp або Photoshop), вставити в нього картинку з буфера обміну (CTRL-V або команди «Вставити») і зберегти як файл.

Потрібно відзначити, що в операційній системі Windows 8 не можна зберігати скріншоти через графічний редактор, оскільки програма додатково зберігає всі створені скріншоти в папці «Зображення, Знімки екрану».

Як зробити скріншот на комп’ютері з Windows 7 за допомогою програми Ножиці

Ще один варіант, як зробити скріншот на комп’ютері з Windows 7, це використання програми Ножиці. Дана програма є у всіх версіях Windows, починаючи з Windows 7. Для того щоб запустити дану програму, відкрийте меню «Пуск» і введіть «Ножиці» в пошуковий рядок.

открываем программу Ножницы

Після запуску даної програми перед вами з’явиться невелике вікно з трьома кнопками: Створити, Скасування та Параметри. Для того щоб зробити скріншот вам потрібно натиснути на кнопку «Створити» і виділити область екрану, скріншот якої ви хочете отримати. Ця програма особливо зручна тим, що дозволяє зробити скріншот довільної області екрану. Тобто в один скріншот може поміститься відразу декілька вікон.

создаем скриншот в программе Ножницы

Після створення скріншоту, програма ножиці відобразиться кінцеве зображення. При цьому ви зможете відредагувати скріншот перед збереженням. Наприклад, можна додати написи або видалити частину інформації на скріншоті з допомогою ластику.

редактирование скриншота в программе Ножницы

Після редагування скріншот можна зберегти меню «Файл – Зберегти Як». При збереженні можна вибрати формат картинки: PNG, JPG або GIF.

Як зробити скріншот за допомогою сторонніх програм

Якщо описані вище способи вам не підходять або вам потрібно створювати велику кількість скріншотів, то ви можете скористатися сторонніми програмами. Зараз існує велика кількість програм для створення скріншотів, як платних, так і безкоштовних. В даному матеріалі ми розглянемо програму PicPick, оскільки вона є повністю безкоштовною, володіє простим і зрозумілим інтерфейсом, повністю русифікована, а також оснащена безліччю корисних функцій.

программа для создания скриншотов PicPick

Програма PicPick вміє створювати скріншоти всього екрану, активного вікна, окремих елементів вікна, вікна з прокруткою, вибраної області екрану, фіксованого області екрану, а також області екрану з довільною формою. При цьому для кожної з цих операцій можна налаштувати окрему комбінацію клавіш. Крім створення скріншотів, програма PicPick вміє визначати колір під курсором, вимірювати кути прямо на екрані, відображати лінійку і багато іншого.

Окремо потрібно відзначити вбудований графічний редактор, який дозволяє редагувати отримані зображення. У цьому редакторі можна додати стрілки, фігури, рукописні замітки та інші графічні об’єкти. Є можливість розмити виділену частину зображення.

графический редактор PicPick

Отриманий скріншот можна відправити Facebook, Twitter, Skype або просто зберегти. Для збереження доступні такі формати як PNG, JPG, BMP, GIP і PDF.