Як зробити скріншот екрану на Windows 10

32

Windows 10, як і попередні версії цієї операційної системи, має вбудовані засоби для створення скріншотів екрану. У даній статті ми розповімо про те, як зробити скріншот екрану в Windows 10 трьома різними способами.

Спосіб № 1. Комбінація клавіш Windows+PrintScreen

Якщо ви хочете зробити скріншот екрану на Windows 10, то найпростіший спосіб, це скористатися комбінацією клавіш Windows+PrintScreen. При використанні даної комбінації клавіш система створює знімок всього екрана.

При цьому отримана картинка залишається в буфері обміну, а також зберігається в Бібліотеках в папці \Pictures\Скріншоти. Таким чином, при використанні даної комбінації клавіш ви отримуєте готовий до використання скріншот.

папка со скриншотами

Спосіб № 2. Програма «Ножиці».

Також у операційній системі Windows 10 залишилася програма «Ножиці». З допомогою якої ви можете зробити скріншот довільній частині екрана. Для того щоб запустити дану програму відкрийте меню Пуск і введіть пошуковий запит «Ножиці».

Программа Ножницы

За допомогою програми «Ножиці» можна зробити скріншот всього екрану, довільної області, прямокутника або окремого вікна. Для того щоб вибрати один з цих варіантів, потрібно відкрити випадаюче меню «Створити».

создание скриншота с помощью программы Ножницы

Також користувач може налаштувати затримку перед отриманням скріншота від 0 до 5 секунд. За час затримки можна відкрити потрібне вікно або виконати інші дії, які повинні з’явитися на скріншоті екрану.

создание скриншота с помощью программы Ножницы

Після отримання скріншота програма «Ножиці» дозволяє робити рукописні замітки прямо на отриманому зображенні.

создание скриншота с помощью программы Ножницы

Для того щоб зберегти отриманий скріншот потрібно відкрити меню «Файл – Зберегти як». Для збереження доступні такі формати JPG, PNG, GIF та MHT.

Спосіб № 3. Клавіша PrintScreen і комбінація клавіш Alt+ PrintScreen.

Також в Windows 10 можна створювати скріншоти екрану з допомогою простого натискання на клавішу PrintScreen. Після натискання на цю клавішу операційна система створить скріншот всього екрану і помістить його в буфер обміну. Для того щоб зберегти такий скріншот у вигляді файлу потрібно відкрити будь-графічної редактор і вставити в нього картинку з буфера обміну.

создание скриншота с помощью клавиши PrintScreen

Також можна використовувати комбінацію клавіш Alt+PrintScreen. У цьому випадку в буфер обміну буде поміщений скріншот не всього екрану, а тільки активного вікна.