Як зробити схему в Word

108

Якщо вам необхідно доповнити текст графічними елементами. Наприклад, таблицями, графіками, діаграмами або схемами. Це можна зробити прямо у текстовому редакторі Word. Не вдаючись до використання сторонніх програм.

Ми вже розповідали про те, як зробити діаграму у Word. На цей раз мова піде про схеми. Текстовий редактор Word оснащений безліччю інструментів для створення схем. З їх допомогою ви можете малювати різні геометричні фігури, а також лінії і стрілки. При цьому намальовану схему можна прикрасити за допомогою за допомогою тіней або інших графічних ефектів.

Як зробити схему в Word 2007, 2010, 2013 або 2016

Отже, якщо ви хочете зробити схему в Word 2007, 2010, 2013 або 2016, то вам необхідно перейти на вкладку «Вставка». На цій вкладці є дві кнопки, які можна використовувати для створення схем у Ворді. Це кнопки «Фігури» і «SmartArt».

При натисканні на кнопку «Фігури» з’являється величезний список фігур, які ви можете вставити в документ.

список фигур, которые вы можете вставить в документ

Вибравши одну з цих фігур зі списку, ви можете відразу намалювати її в будь-якому зручному вам місці. Використавши кілька таких фігур ви без праці зможете зробити схему в Ворді. Приклад простої схеми на скріншоті нижче.

Пример простой схемы

При необхідності зовнішній вигляд намальованих фігур можна змінювати. Для цього просто виберіть одну з фігур і перейдіть на вкладку «Формат». На даній вкладці можна змінити колір фігури, колір рамки, колір заливки, додати тіні і інші графічні ефекти. Використовуючи всі ці можливості можна створити досить красиву схему (приклад внизу).

Пример простой схемы

Для того щоб додати схему текст просто натисніть на потрібну фігуру правою кнопкою мишки і виберіть пункт меню «Додати текст». Після чого ви зможете вписувати текст прямо всередину фігури.

выберите пункт меню Добавить текст

В результаті ви можете отримати приблизно ось таку схему.

пример схемы с текстом

Крім цього ви можете зробити схему в Ворді за допомогою кнопки «SmartArt». Після натискання на цю кнопку відкриється каталог вже готових схем. В якому ви можете вибрати один з підходящих варіантів.

каталог уже готовых схем

Після вибору відповідного варіанту схеми на сторінці з’явиться вже готова схема.

готовая схема

Вам потрібно буде тільки добавити свій текст. Для цього достатньо просто клікнути мишкою в один із блоків і вписати потрібний текст.

схема с добавленным текстом

Також ви можете змінити зовнішній вигляд зробленої вами схеми. Для цього виділіть схему мишкою і перейдіть на вкладку «Конструктор» або «Формат». Використовуючи інструменти, доступні на цих вкладках, можна отримати ось таку різнобарвну і об’ємну схему як на скріншоті нижче.

готовая схема с графическими эффектами

Як зробити схему в Word 2003

Якщо ви використовуєте Word 2003, то ви також можете зробити схему і додати її до документа. Щоб зробити це потрібно спочатку відкрити меню «Вид» і включити панель інструментів «Малювання».

включите панель инструментов Рисование,

Після цього у програмі Word 2003 з’явиться панель інструментів для малювання різних фігур. Тут буде доступні такі фігури як прямокутник, коло, лінія і стрілка.

откройте меню Автофигуры

Для того щоб намалювати більш складні фігури, можна скористатися меню «Автофігури».