Як зробити нумерацію сторінок в Word

Нумерація сторінок – це одна з найбільш типових задач, з якими стикаються користувачі при наборі тексту і роботи з текстовими документами. У даному матеріалі ми розповімо про те, як зробити нумерацію сторінок в Word 2007, 2010 і 2013 з першої і 2 сторінки документа.

У програмах Word 2007, 2010 і 2013 використовується так званий стрічковий інтерфейс. У ньому всі функції програми розділені на декілька вкладок. І для того, щоб знайти ту чи іншу функцію потрібно спочатку зрозуміти, в якій вкладці вона відноситься. Інакше в пошуках потрібної функції доведеться переглядати всі вкладки поспіль. Для того щоб уникнути зайвої витрати часу, відразу скажемо, що функція нумерації сторінок знаходиться на вкладці «Вставка». Крім цього деякі функції, які пов’язані з нумерацією сторінок, доступні на вкладці Розмітка сторінки». З цими двома вкладками ми і будемо працювати. Доречі Office 2019 вже давно у продажу!

Як зробити нумерацію сторінок в Word 2007, 2010 і 2013

Отже, якщо ви хочете зробити нумерацію сторінок у Ворді, то вам необхідно перейти на вкладку «Вставка» і натиснути на кнопку «Нумерація сторінок».

нажмите на кнопку Нумерация страниц

Після цього на екрані з’явиться невелике меню. В даному меню потрібно вибрати, де саме ви хочете помістити нумерацію сторінок. Тут можна вибрати розташування вгорі ліворуч, угорі праворуч, по центру і т. д.

выберите место где вы хотите поместить нумерацию страниц

Якщо потрібно видалити нумерацію сторінок, то це можна зробити за допомогою того ж меню на вкладці «Вставка».

удалите нумерацию страниц

Крім цього ви можете вибрати пункт меню «Формат номерів сторінок». Використовуючи цю функцію, ви зможете зробити більш просунуту нумерацію сторінок.

откройте Формат номеров страниц

Наприклад, ви зможете вибрати формат номера (1, 2, 3 або a, b, c). Також за допомогою функції «Формат номера сторінки можна задати число, з якого потрібно починати нумерацію. Наприклад, ви можете вказати число «0».

измените настройки нумерации страниц

У цьому випадку нумерація сторінок почнеться не з одиниці, а з нуля, що дає деякі додаткові можливості.

Як зробити нумерацію сторінок у Ворді з 2 сторінки

Дуже часто у користувачів виникає необхідність зробити нумерацію сторінок з 2 сторінки. На щастя, це робиться досить просто. Для цього вам спочатку потрібно створити звичайну наскрізну нумерацію сторінок, починаючи з першої сторінки. Після цього перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і натисніть на кнопку «Параметри сторінки», вона знаходиться в правому нижньому куті блоку кнопок з такою ж назвою.

нажмите на кнопку Параметры страницы

Далі на екрані повинно з’явитися вікно «Параметри сторінки». Тут встановлюємо позначку навпроти опції «Розрізняти колонтитули першої сторінки» і зберігаємо налаштування натисканням на кнопку «Ok».

устанавливаем отметку напротив указанной функции

Таким чином, ви зробите нумерацію сторінок, починаючи з 2 сторінки. Але, Word буде виводити на другій сторінці номер «2». Якщо вам такий варіант не підходить, і ви хочете, щоб на другій сторінці документа виводився номер «1», то можна застосувати одну хитрість. Знову перейдіть на вкладку «Вставка», натисніть на кнопку «Номер сторінки» і виберіть пункт «Формат номерів сторінок».

откройте Формат номеров страниц

У діалоговому вікні встановіть значення «0» для параметра «Нумерація сторінок почати з».

установите значение 0

Після цього Ворд почне нумерувати сторінки не з одиниці, як зазвичай, а з нуля. А це означає, що на другій сторінці документа ви отримаєте номер сторінки «1».