Як зробити кросворд у Word

294

Для створення кросвордів існують спеціальні програми та онлайн-сервіси. Але, якщо вам потрібно зробити простий кросворд, то для цього можна скористатися звичайним текстовим редактором Word. У даній статті ми розповімо про те, як зробити кросворд у Word 2007, 2010, 2013 і 2016.

Крок № 1. Створюємо таблицю.

Якщо ви хочете зробити кросворд у Ворді, то вам знадобиться таблиця. Для того щоб створити таблицю, перейдіть на вкладку «Вставка» і натисніть на кнопку «Таблиця». Після цього перед вами з’явиться сплывающее меню, за допомогою якого можна швидко створити таблицю, просто виділивши мишкою на потрібну кількість комірок.

У програмі Word 2010 максимальний розмір таблиці, яку можна створити з допомогою такого меню, становить 10 на 8. Якщо цього недостатньо для вашого кросворду, то виберіть пункт меню «додати таблицю».

выберите пункт меню Вставить таблицу

Після цього з’явиться вікно «Вставка таблиці», за допомогою якого ви зможете задати будь-яку кількість рядків і стовпців. Для прикладу створимо таблицю розміром 10 на 10 клітинок.

создайте таблицу нужного размера

В результаті ми отримаємо приблизно таку таблицю, як на скріншоті нижче.

получившаяся таблица

Крок № 2. Вирівнюємо клітинки таблиці.

Зазвичай, у кросворді використовуються квадратні клітинки. Тому для того щоб зробити правильний кросворд у Ворді необхідно вирівняти створену нами таблицю. Це можна різними способами. Наприклад, ви можете виділити всю таблицю, натиснути на неї правою кнопкою мишки і вибрати пункт меню «Властивості таблиці».

выберите пункт меню Свойства таблицы

Або ви можете встановити курсор в будь-яку комірку таблиці, перейти на вкладку «Макет» і натиснути на кнопку «Властивості».

нажмите на кнопку Свойства

Після цього відкриється вікно «Властивості таблиці». Спочатку відкрийте вкладку рядок і задайте висоту рядка. Для цього встановіть позначку навпроти функції висота, виберіть параметр «Точно» і задайте висоту рядка. Наприклад, можна встановити висоту 1 сантиметр.

настройте высоту строки

Після цього перейдіть на вкладку «Осередок» в тому ж вікні «Властивості таблиці» і встановіть таку ж ширину комірки, як і її висота. У нашому випадку це 1 сантиметр.

настройте ширину ячейки

В результаті у вас повинна вийти таблиця з квадратними осередками, як на скріншоті нижче.

получившаяся таблица

Дана таблиця буде основною для нашого кросворду у Ворді.

Крок № 3. Налаштовуємо таблицю.

Далі необхідно налаштувати інші параметри таблиці, таким чином, щоб вона була більше схожа на кросворд.

У першу чергу потрібно змінити вирівнювання тексту в таблиці. Для кросвордів зазвичай використовується вирівнювання тексту по лівому верхньому кутку. Для цього виділіть клітинки таблиці і натисніть на них правою кнопкою мишки. А в меню оберіть пункт «Вирівнювання комірки» і лівий верхній кут.

выберите пункт Выравнивание ячеек

Також потрібно підібрати шрифт і розмір шрифту таким чином, щоб числа в клітинках таблиці виглядали гармонійно і не заважали вписувати в кросворд літери. Ми вкажемо шрифт Arial, розмір шрифту 9.

подберите шрифт и размер шрифта

В результаті текст в таблиці повинен виглядати приблизно так, як на скріншоті нижче.

получившаяся таблица

Крок № 4. Формування кросворду.

Після того як таблиця підготовлена, можна приступати до формування самого кросворду у Word. Зазвичай внутрішні не використовуються клітинки кросворду заповнюють чорним кольором, в той час як зовнішні що не використовуються просто видаляються.

Щоб зробити це встановлюємо курсор в комірку, яка повинна бути зафарбований чорним, переходимо на вкладку «Конструктор» і використовуємо кнопку «Заливка», для того щоб заповнити клітинку чорним кольором. При необхідності ви можете заповнювати чорним кольором відразу кілька комірок. Для цього просто виділіть її мишкою і скористайтеся інструментом заливка.

используем кнопку Заливка

Після зафарбовування осередків чорним переходимо на вкладку «Конструктор» і натискаємо на кнопку «Ластик». Після чого з допомогою інструмента «Ластик» видаляємо зайві лінії на зовнішній частині кросворду.

нажимаем на кнопку Ластик

Після зафарбовування внутрішніх осередків чорним кольором і видалення зайвих зовнішніх ліній, кросворд у Word майже готовий.

кроссворд в Word почти готов

Залишилося тільки розставити номери питання в потрібні комірки, додати самі питання внизу і кросворд у Ворді зроблений.