Як зробити довге тире в Word

189

При наборі текстових документів дуже часто виникає необхідність зробити довге тире. Але, на клавіатурі немає клавіші, яка б відповідала за даний символ. Тому багато користувачів не знають, як це робиться.

У даній статті ми розглянемо відразу 4 способи, які можна використовувати для вставки довгого тире в документ Word. При цьому дані способи однаково актуальні як для нових Word 2007, 2010, 2013 і 2016, так і для старого Word 2003.

Спосіб № 1. Використання комбінації клавіш CTRL+ALT+«мінус».

Мабуть самим простим і надійним способом зробити довге тире в Ворді є комбінація клавіш CTRL+ALT+«мінус». Користуватися даною комбінацією клавіш дуже просто. Встановіть курсор у тому місці, де потрібно зробити довге тире, затисніть клавішу CTRL і ALT, і натисніть на кнопку «мінус» на додатковому блоці клавіш (у правій частині клавіатури). В результаті у вибраному вами місці буде поставлено довге тире.

Якщо потрібно вставити не довге тире, а короткий, то використовуйте ту ж саму комбінацію клавіш, тільки без ALT. Тобто просто натискайте CTRL+«мінус» на додатковому блоці клавіш.

Спосіб № 2. Використання комбінації клавіш ALT+X.

Про комбінації клавіш ALT+X ми вже розповідали у статті про наголосах. Але, дану комбінацію клавіш можна використовувати і для вставки довгого тире. Для цього потрібно ввести число «2014» в тому місці, де має бути довге тире, і після цього натиснути комбінацію ALT+X. У результаті число «2014» зникне, а замість нього з’явиться довге тире.

комбинация клавиш ALT+X

Якщо потрібно зробити більш коротке тире або дефіс, то замість «2014» використовуйте число «2013» або «2012».

Спосіб № 3. Використання клавіші ALT.

Ще один варіант, це введення коду символа з затиснутою клавішею ALT. Для цього встановіть курсор в тому місці, де ви б хотіли зробити довге тире, після цього затисніть клавішу ALT і, не відпускаючи її введіть число «0151» на додатковому блоці клавіш (права частина клавіатури).

Перевагою даного способу є те, що він працює не тільки в Ворді, але і в багатьох інших текстових редакторах.

Спосіб № 4. Вставка довгого тире вручну.

Самий повільний і складний спосіб, це вставка довгого тире вручну. У Word 2007, 2010, 2013 і 2016 для цього потрібно перейти на вкладку «Вставка», натиснути на кнопку «Символ» і вибрати варіант «Інші символи».

вариант Другие символы

У Word 2003 для цього потрібно відкрити меню «Вставка» і вибрати пункт «Символ».

пункт Символ

Після цього відкриється вікно зі списком всіх доступних символів. Тут потрібно перейти на вкладку «Спеціальні символи».

вкладка Специальные символы

Після чого вибрати довге тире і натиснути на кнопку «Вставити».

кнопка Вставить

Таким чином ви зробите довге тире в тій точці документу Ворд, де був встановлений курсор миші.