Як зробити буклет у Word

106

Буклетом прийнято називати аркуш паперу A4 складений в два рази. Буклети можуть використовуватися для інформування клієнтів або співробітників компанії про продукцію або запланованому заході. Для того щоб професійно зробити буклет необхідні спеціальні програми та навички дизайнера, але просту версію буклету цілком можна зробити за допомогою звичайного текстового редактора Word та мінімальних навичок. Саме про це ми і розповімо в даній статті у вигляді покрокової інструкції про те, як зробити буклет в Word.


Крок № 1. Змініть орієнтацію сторінки на альбомну.

Для того щоб зробити буклет в Ворді спочатку потрібно змінити орієнтацію сторінки з книжкової на альбомну. Це робиться для того, щоб була можливість набирати текст вздовж аркуша. Для цього перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки», натисніть на кнопку «Орієнтація» і виберіть варіант «Альбомна».

Крок № 2. Зменшіть відступи від краю аркуша.

Далі необхідно зменшити відступ від краю аркуша. Якщо цього не зробити, то буклет буде обрамлений у велику білу рамку, і це буде виглядати не дуже привабливо. Тому на тій же вкладці «Макет сторінки» натискаємо на кнопку «Поля» і вибираємо варіант «Вузькі». При виборі цього варіанту будуть використовуватися поля розміром в 1.27 сантиметру з кожного боку.

выберите Узкие поля

Зазвичай поля розміром в 1.27 сантиметри відмінно підходять для створення буклетів. Але, якщо хочете ще менші поля виберіть варіант «Настроювані поля».

выберите Настраиваемые поля

Після цього з’явиться вікно «Параметри сторінки» у якому ви зможете виставити потрібні розміри полів для кожної сторони листа.

настройте поля вручную

Крок № 3. Розділіть аркуш паперу на три колонки.

Після того, як ви налаштували поля, потрібно розділити аркуш паперу на три частини. Для цього на тій же вкладці «Макет сторінки» натискаємо на кнопку «Колонки» і вибираємо варіант «Три».

Разделите лист бумаги на три колонки

Після цього аркуш паперу буде розділений на три частини. Ви зможете помітити це по зміні лінійки над аркушем.

Потрібно відзначити, що перехід на другу колонку буде можливий тільки після того, як перша буде заповнена текстом. Для того щоб вирішити цю проблему можете просто натиснути на клавішу Enter і заповнити сторінку великою кількістю переносів рядка.

Крок № 4. Налаштуйте роздільник і інші параметри буклету.

Якщо є необхідність, то ви можете додати роздільник між колонками зробленого вами буклету. Для цього натисніть на кнопку «Колонки» і виберіть пункт «Інші колонки».

выберите вариант Другие колонки

Після цього з’явиться невелике вікно з налаштуваннями буклету. Тут потрібно просто встановити позначку навпроти опції «Роздільник». Потрібно відзначити, що роздільник з’являється тільки в тому випадку, якщо всі колонки буклету заповнені текстом до кінця. Поки буклет порожній, роздільник не відображається.

Настройте разделитель

Також у вікні «Колонки» можна налаштувати ширину колонок буклету і проміжок між ними. При необхідності можна навіть зробити колонки різної ширини. Для цього потрібно зняти позначку навпроти опції «Колонки однакової ширини» і задати значення ширини для кожної колонки вручну.

настройте ширину колонок и отступы

В кінці не забудьте зберегти налаштування, натиснувши на кнопку «Ок».

Як зробити буклет з великою кількістю колонок

Якщо ви хочете зробити буклет з більш ніж трьома колонками, то це також можна зробити за допомогою текстового редактора Word. Для цього натисніть на кнопку «Колонки» на вкладці «Макет» і виберіть пункт «Інші колонки».

выберите Другие колонки

Після цього встановіть потрібну кількість колонок для вашого буклету.

установите нужное количество колонок

І натисніть на кнопку «Ok» для того, щоб зберегти налаштування.