Як зробити альбомну сторінку в Word

51

Працюючи з текстовим редактором Word, користувачі не рідко стикаються з необхідністю зробити альбомну сторінку. Іноді в альбомний формат потрібно перевести весь документ, а іноді в альбомний формат потрібно перевести тільки одну сторінку, тоді як інші сторінки документа повинні залишитися в книжковій орієнтації. У даній статті ми розглянемо обидва ці випадки і розповімо про те, як зробити альбомну сторінку в Word.

Для того щоб зробити альбомну сторінку в Ворді вам потрібно відкрити документ і перейти на вкладку «Розмітка сторінки». Тут потрібно натиснути на кнопку «Орієнтація» і в випадаючому меню вибрати «Альбомна».

Даний спосіб переводить весь документ в альбомну орієнтацію. Але, досить часто трапляються ситуації, коли потрібно зробити лише одну альбомну сторінку в Ворді. У цьому випадку простого натискання на кнопку «Орієнтація» буде не достатньо. Далі ми розглянемо відразу два способи вирішити цю проблему.

Спосіб № 1. Як зробити одну альбомну сторінку в Ворді через «Параметри сторінки».

 • Встановіть курсор на сторінку, яка йде перед тією сторінкою, яку потрібно зробити альбомній.
 • Перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і натисніть на кнопку для відкриття параметрів сторінки, вона знаходиться в лівому нижньому куті блоку «Параметри сторінки».

 • Після цього перед вами відкриється вікно «Параметри сторінки». Якщо ви хочете, щоб наступна сторінка документа була в альбомній орієнтації, то натисніть на кнопку «Альбомна».

 • Після цього внизу вікна «Параметри сторінки» потрібно відкрити випадаюче меню і вибрати пункт «Застосувати до кінця документа». Далі закрийте вікно, натиснувши на кнопку «ОК».
 • В результаті всі сторінки, які йдуть після вибраної вами, перейшли в альбомну орієнтацію. Для того, щоб повернути їх в книжкову орієнтацію встановіть курсор на наступну сторінку, знову відкрийте меню «Параметри сторінки», виберіть «Орієнтація книжкова» і застосуйте її «до кінця документа».
 • В результаті таких маніпуляцій ви повинні отримати документ, в якому одна сторінка в альбомній орієнтації, а всі інші в книжковій.
 • Спосіб № 2. Як зробити одну альбомну сторінку в Ворді через «Розриви розділів».

 • Для того щоб було простіше працювати з розривами розділів увімкніть відображення не друкованих символів.

 • Для того щоб зробити одну альбомну сторінку в Word нам потрібно вставити Розрив розділу» перед цією сторінкою і в кінці цієї сторінки. Для цього встановіть курсор на сторінку, яка йде перед тією, що повинна бути в альбомній орієнтації. Після цього перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки» і виберіть пункт «Наступна сторінка.

 • Після цього перемістіть курсор в кінець сторінки, яка повинна стати альбомній і знову вставити розрив розділу з наступної сторінки.
 • Після того як розриви розставлені можна змінювати орієнтацію сторінки на альбомну. В результаті у вас повинно вийти приблизно так, як на картинці внизу.

 • Якщо у вас є питання про те, як зробити альбомну сторінку в Ворді задавайте їх у коментарях під цією статтею.