Як знизити температуру відеокарти

59

У сучасному комп’ютері відеокарта є одним з основних споживачів енергії. Тому не дивно, що її система охолодження може іноді підводити. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як знизити температуру відеокарти, якщо вона почала виходити за рамки норми.

Крок № 1. Перевірка роботи вентиляторів.

Якщо у вас виникла необхідність знизити температуру відеокарти, то в першу чергу потрібно перевірити, як обертаються вентилятори. Адже якщо вентилятори на відеокарті або корпусі комп’ютера не працюють, то це обов’язково буде призводити до підвищення температур.

Для того щоб перевірити як працюють вентилятори вам необхідно зняти ліву стінку системного блоку (якщо дивитися на комп’ютер з передньої сторони). У більшості випадків для зняття стінки системного блоку потрібно відкрутити два гвинти в задній частині корпусу, після чого кришку потрібно зрушити назад і зняти.

Після зняття стінки корпусу увімкніть комп’ютер і спостерігайте за роботою вентиляторів на відеокарті і корпусі комп’ютера. Справні вентилятори повинні обертатися плавно, без ривків і зайвого шуму. Якщо якісь вентилятори не працюють, то їх потрібно замінити. Також зверніть увагу чи немає поруч з вентиляторами кабелів, які могли б блокувати їх роботу.

Потрібно відзначити, що через деякий час після запуску комп’ютера, якщо немає ніякого навантаження, вентилятори можуть знижувати свої оберти або зовсім зупинятися. Це нормальна поведінка системи. Якщо хочете подивитися, як вентилятори працюють під навантаженням просто запустіть гру або стрес-тест відеокарти.

Крок № 2. Чистка системи охолодження відеокарти.

Якщо ви перевірили вентилятори і з ними все в порядку, то наступне, що потрібно зробити, це почистити систему охолодження відеокарти від пилу. Справа в тому, що тепло від графічного чіпа відеокарти відводиться через радіатор, що обдувається вентилятором. І якщо радіатор буде забитий пилом, то повітря від вентилятора не зможе нормально охолоджувати його ребра. В результаті ефективність всієї системи охолодження відеокарти сильно знижується.

Для того щоб почистити відеокарту від пилу вам потрібно виконати наступні операції. По-перше, комп’ютер, потрібно вимкнути і відключити від розетки. Далі потрібно зняти бічну стінку системного блоку, так як це описано вище, і відключити кабелі додаткового живлення відеокарти.

кабели дополнительного питания видеокарты

Після цього потрібно відкрутити гвинти, що фіксують відеокарту в корпусі комп’ютера.

винты, которые фиксируют видеокарту

Після чого потрібно звільнити фіксатор на материнській платі і акуратно витягнути відеокарту з роз’єму PCI Express. Потрібно відзначити, що фіксатор на материнській платі може мати різну конструкцію. На фото внизу показаний один з видів такого фіксатора.

фиксатор на материнской плате

Після зняття відеокарти, потрібно акуратно почистити її радіатор від накопичилася пилу. Для цієї мети безпечніше всього використовувати балон зі стисненим повітрям.

Крок № 3. Установка додаткових корпусних вентиляторів.

Ще одним способом зниження температури відеокарти є встановлення додаткових корпусних вентиляторів. Якщо встановити додаткові вентилятори, то це знизить температуру повітря всередині корпуса комп’ютера, і, як наслідок, знизиться температура відеокарти.

При установці корпусних вентиляторів дуже важливо стежити за тим, як повітря буде рухатися всередині комп’ютера. Для організації максимально ефективного охолодження прохолодне повітря повинен всмоктуватися через передню нижню і бічні стінки корпусу, а гаряче повітря повинен виводитися через верхню і задню стінку корпусу.

воздух внутри компьютера

Якщо стоїть завдання знизити температуру відеокарти, то оптимальним варіантом буде установка додаткового вентилятора на вдув на нижню стінку корпусу. У цьому випадку потік прохолодного повітря буде потрапляти прямо на відеокарту. Також можна встановити вентилятор на бічну кришку корпусу.

При організації охолодження комп’ютерного корпуса не можна забувати про вентиляторах на видув. У корпусі повинен бути хоча б один вентилятор, який буде працювати на видув і викидати нагріте повітря назовні.

Крок № 4. Заміна термопасти на графічному чіпі.

Найбільш радикальним способом знизити температуру відеокарти є заміна термопасти на графічному чіпі. Цей спосіб досить складний і трохи ризикований, тому вдаватися до нього слід тільки в тому випадку, якщо все описане вище не допомагає.

Для того щоб замінити термопасту на графічному чіпі потрібно зняти відеокарту, відкрутити декілька гвинтів на звороті відеокарти і демонтувати систему охолодження. Кількість гвинтів залежить від моделі відеокарти. На простих відеокартах система охолодження може фіксуватися лише 4 гвинтами, на більш просунутих моделях гвинтів може бути більше.

винты на обратной стороне видеокарты

Після зняття системи охолодження, потрібно очистити графічний чіп і радіатор від старої термопасти. Для цього зручно використовувати гумку для олівців. Якщо термопаста сильно всохла, то можна крапнути трохи спирту. Після очищення потрібно нанести нову термопасту і встановити систему охолодження відеокарти.