Як зняти відеокарту з компютера

92

Серед всіх комплектуючих сучасного комп’ютера, відеокарти застарівають швидше всього. Тому якщо ви любитель комп’ютерних ігор, то вам доведеться оновлювати свою відеокарту як мінімум кожні 2 роки. У цій покрокової інструкції ми розповімо про те, як правильно зняти відеокарту з комп’ютера для її подальшої заміни.

Крок № 1. Підготовка системного блоку.

Перед тим, як приступати до зняття відеокарти комп’ютера, потрібно підготувати системний блок. По-перше, вам потрібно вимкнути комп’ютер і повністю його знеструмити. Для цього відключіть від системного блоку кабель, який входить в блок живлення. Також потрібно відключити від системного блоку і всі інші кабелі, оскільки вони будуть заважати подальшій роботі.

По-друге, з системного блоку потрібно зняти бічну кришку. Для установки або зняття відеокарти досить зняти тільки одну з кришок корпусу, а саме ліву, якщо дивитися на корпус спереду. Кришка зазвичай фіксується в задній частині з допомогою двох гвинтом. Тому, відкручуємо ці два гвинти і знімаємо кришку акуратно зрушуючи її трохи назад.

Після того, як від системного блоку відключені всі кабелі і знята бічна кришка, його потрібно покласти на бік, таким чином, щоб у вас був зручний доступ до його нутрощів.

Крок №. 2. Відключаємо додаткове живлення відеокарти.

Якщо ваша відеокарта має додаткове харчування, то його потрібно відключити ще до зняття відеокарти. Кабелі додаткового живлення підключаються в правій частині відеокарти. На кабелі додаткового живлення є спеціальні важіль, який фіксується на відеокарті. Тому, для того щоб відключити додаткове харчування, потрібно натиснути на цей важіль і одночасно з цим потягнути вгору за вилку.

дополнительное питание видеокарты

Кабелі додаткового харчування повинні зніматися з відеокарти досить легко. Якщо цього не відбувається, то можливо важіль все ще фіксує роз’єм. Натисніть на важіль трохи сильніше і знову спробуйте відключити кабель додаткового живлення.

Крок № 3. Відкручуємо фіксуючі гвинти.

Також потрібно відкрутити гвинти, за допомогою яких відеокарта фіксується на корпусі комп’ютера. Зазвичай це один або два гвинти, які знаходяться в лівій частині відеокарти. Для їх відкручування вам знадобиться звичайна хрестова викрутка.

винты фиксирующие видеокарту

Крок № 4. Знімаємо відеокарту з материнської плати.

Після виконання всіх описаних вище кроків, можна приступати до зняття відеокарти комп’ютера. Для цього потрібно звільнити невеликий фіксатор, який утримує відеокарту в роз’єм на материнській платі, і акуратно потягнути відеокарту на себе.

фиксатор видеокарты в разъеме PCI Express

Що стосується фіксатора, то він знаходиться в правій частині роз’єму PCI Express. При цьому на різних материнських платах цей фіксатор має різну конструкцію і працює по-різному. Наприклад, він може виглядати так, як на фотографії вгорі. Якщо у вас такий фіксатор, то для звільнення відеокарти його потрібно трохи зрушити вгору (в сторону процесора) і одночасно з цим потягнути відеокарту на себе.