Як знімати відео з екрану компютера

267

Більшість користувачів знають, як зробити знімок екрану або скріншот. Для цього достатньо натиснути на кнопку PrintScreen на клавіатурі. Але, далеко не всім відомо, як знімати відео з екрану комп’ютера. Якщо вас цікавить дане питання, то ви потрапили за адресою. Зараз ми розповімо про те, як знімати відео з екрану, а також розглянемо ряд програм, що дозволяє це робити.

На жаль, в операційній системі Windows немає вбудованих інструментів, які б дозволяли знімати відео з екрану комп’ютера без використання сторонніх програм. Тому перед тим, як починати щось знімати, вам доведеться вибрати одну з програм для запису відео, завантажити її і встановити на свій комп’ютер. Працювати з подібними програмами досить просто. У більшості випадків, для того щоб почати знімати відео досить запустити програму і натиснути на кнопку «Запис». Іноді перед початком запису потрібно змінити деякі налаштування.

Як знімати відео з екрану комп’ютера за допомогою Free Screen Video To

Для прикладу розглянемо процес зйомки відео з екрану комп’ютера за допомогою програми Free Screen Video To. Дана програма розповсюджується повністю безкоштовно, підтримує російську мову і оснащена усіма необхідними функціями. Наприклад, вона дозволяє знімати відео зі звуком, що рідкість для безкоштовних програм. Отже, давайте розглянемо крок за кроком весь процес використання даної програми.

Крок № 1. Скачайте програму Free Screen To Video і встановіть її на ваш комп’ютер.

Перейдіть на офіційний сайт програми Free Screen To Video і скачайте інсталяційний файл. Програма важить трохи більше 1 Мб, тому закачування не займе багато часу, навіть якщо у вас повільний інтернет. Сам процес установки не представляє ніякої складності. Все що вам потрібно робити-це натискати на кнопку «Next».

Єдине зауваження, на початку інсталяції вам буде запропоновано встановити декілька додаткових програм. Це рекламні програми та вони не потрібні для зйомки відео, тому ви можете відмовитися від їх встановлення.

Крок № 2. Запускаємо програму і перевіряємо налаштування.

Після установки запускаємо програму Free Screen To Video і відразу натискаємо на кнопку зміни мови. Вона знаходиться в лівому нижньому кутку програми. Натискаємо і вибираємо «Russian». Після цього програма переключиться на використання російського інтерфейсу.

меняем язык на русский

Далі натискаємо на «Конфігурація», для того щоб перевірити налаштування за замовчуванням і внести в них зміни, якщо вони необхідні.

нажимаем на кнопку Конфигурация

Після натискання на кнопку «Конфігурація», перед вами відкриється вікно з налаштуваннями програми. Налаштувань тут мінімум, тому розібратися з ними дуже просто.

настройки программы Free Screen To Video

У верхній частині вікна з настройками розміщені налаштування запису звуку. Тут можна вибрати який мікрофон ви хочете використовувати і поставити його гучність. Якщо до вашого комп’ютера підключений тільки один мікрофон, то, швидше за все, тут не доведеться нічого змінювати.

Трохи нижче розташовані налаштування запису відео. Тут можна вибрати формат відео (доступні формати AVI, FLV, SWF і WMV), кількість кадрів в секунду (FPS), а також кодек для кодування відео і звуку (Video Codec, Audio Codec). Також тут є кнопка «Configure», яка відкриває налаштування кодека. Налаштування кодека ви можете встановити рівень стиснення відео.

Якщо у вас мало досвіду, то ви можете почати знімати відео, не змінюючи ніяких налаштувань. При цьому нічого страшного не трапиться, стандартні налаштування програми цілком нормальні.

Крок № 3. Починаємо знімати відео з екрану комп’ютера.

Для початку потрібно вибрати спосіб запису відео, який ми будемо використовувати. Для цього натискаємо на кнопку «Захоплення» і вибираємо спосіб запису.

выбираем способ записи видео

Тут доступні наступні варіанти:

 • Захоплення всього екрану – в цьому випадку відео буде зніматися зі всього екрану відразу;
 • Захоплення вибраного вікна – в цьому випадку відео буде зніматися тільки з одного вибраного вами вікна;
 • Захоплення області – в цьому випадку відео буде зніматися в області, яку виділіть мишкою;

Після того як ви вибрали спосіб запису, натисніть кнопку «Пуск».

начинаем снимать видео с экрана компьютера

Якщо ви вибрали «Захоплення вибраного вікна» або «Захоплення області» після натискання на кнопку «Пуск», програма запропонує вам вказати область, яка буде використовуватися для запису відео. Після вибору потрібної області з’явиться вікно, в якому потрібно вказати місце для збереження відео файлу.

Якщо ж ви вибрали «Захоплення всього екрану», то програма відразу запропонує вам вказати місце для збереження. Після вибору потрібної папки програма почне знімати відео з екрану комп’ютера.

Для того щоб зупинити запис, натисніть на кнопку F10. Кнопка F9 дозволяє поставити запис на паузу. Після зупинки запису, отриманий відео файл буде лежати в тій папці, яку ви вказали послу натискання на кнопку «Пуск».

Чим ще можна знімати відео з екрану комп’ютера

Існують і інші програми, що дозволяє знімати відео з екрану комп’ютера. Серед безкоштовних програм найбільш популярними:

 • CamStudio;
 • oCam Screen Record;
 • Free Screen Video Recorder;

Серед платних рішень популярністю користуються такі програми як:

 • Екранна камера;
 • Ashampoo Snap;
 • UVScreenCamera;
 • FastStone Capture;
 • Camtasia Studio;

Якщо ж ви хочете знімати відео з екрану комп’ютера в комп’ютерних іграх, то вам краще всього підійдуть такі програми як:

 • Fraps;
 • PlayClaw;

Але, на жаль, обидві ці програми є платними.