Як знайти файл hosts

42

Хост-Файл – це файл, в якому міститься інформація про доменні імена. Ця інформація використовується при трансляції доменного імені в мережеву адресу комп’ютера. Інформація, зазначена в файлі hosts, має пріоритет перед DNS-сервером. Таким чином, якщо у файлі hosts є інформація про домені, то операційна система використовує саме цю інформацію, ігноруючи DNS-сервер. Файл hosts це текстовий файл, який розміщується в папці з операційною системою і адміністратор комп’ютера може редагувати цей файл на свій розсуд. У даній статті ми розповімо про те, як знайти файл hosts.

В залежності від версії операційної системи файл hosts може розташовуватися в різних папках.

У таких сучасних операційних системах, як Windows XP, Windows Vista, Windows 7 і Windows 8 файл hosts лежить в папці WINDOWS\system32\drivers\etc\.

Для того щоб не блукати по папках, в пошуках потрібного файлу, ви можете відкрити цю папку в один клік. Просто викличте меню «Виконати» з допомогою комбінації клавіш Windows + R і введіть команду %systemroot%\system32\drivers\etc. Після цього перед вами відкриється папка, в якій знаходиться файл hosts.

Как найти файл hosts - меню выполнить

Що стосується більш старих операційних систем, то в Windows 2000 і Windows NT файл hosts можна знайти в папці WINNT\system32\drivers\etc\. А в Windows 95, Windows 98 і Windows ME файл hosts лежить просто в папці WINDOWS.

Після того як ви знайшли файл hosts ви можете його редагувати. Для цього спробуйте відкрити файл за допомогою звичайного подвійного кліка. Після цього перед вами відкриється вікно, в якому потрібно вибрати програму для редагування файлу. Оскільки файл hosts це текстовий файл – вибираємо стандартну програму Блокнот (Notpad).

Как найти файл hosts - выбор программы Блокнот

Після цього перед вами відкриється вікно програми Блокнот, в якому буде відображено вміст файлу. Для збереження змін вам знадобляться права Адміністратора.