Як змінити розширення файлу

49

Розширення імені файлу або просто розширення файлу – послідовність літер і цифр, яка додається в кінці імені файлу і відокремлюється від імені крапкою. Розширення файлу використовується для визначення типу файлу (файлу). Розширення файлу це один з найбільш простих і розповсюджених способів, з допомогою яких програма, операційна система або користувач може визначити тип даних, які зберігаються в файлі. Наприклад, розширення TXT» вказує на те, що файл містить текстову інформацію.

У застарілих операційних системах (наприклад, в MS-DOS) існувало обмеження на довжину розширення файлу. Воно становило три символи. Зараз таких обмежень немає, і розширення файлу може включати будь-яку кількість символів. Крім цього, у деяких випадках файл може мати кілька розширень (наприклад, «.tar.gz»).

Зміна розширення файлу потрібно досить рідко, але, тим не менш, іноді така потреба виникає. У даній статті ми розповімо про те, що робити в такій ситуації.

Для того щоб у вас була можливість змінити розширення файлу, вам необхідно включити відображення розширень. Для цього відкриваємо будь-якої папки (наприклад «Мій комп’ютер») натискаємо на кнопку «Alt» і після того як верхній частині вікна з’явиться меню – відкриваємо розділ «Сервіс».

В контекстному меню потрібно вибрати «Параметри папок».

Крім цього вікно «Параметри папок» можна відкрити через Панель управління (Панель управління – Оформлення та персоналізація – Параметри папок) або за допомогою пошуку в меню Пуск (на стартовому екрані).

У вікні «Параметри папок» відкриваємо вкладку «Вид» і знімаємо позначку навпроти пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів».

окно Параметры папок

Після цього закриваємо вікно натисканням на кнопку «OK».

Далі можна приступати до зміни розширення файлу в Windows 7. Для цього просто перейменуйте файл.

изменение расширения файла

Під час перейменування ви побачите, що тепер ім’я файлу складається з двох частин: імені файлу і розширення файлу. Ці частини будуть розділені крапкою. Зміна другий частини імені файлу це і є зміна розширення файлу.