Як змінити букву диска

50

В операційній системі Windows всіх дисків присвоюються літери. Як правило, для цього використовуються букви починаючи з літери «C», яка присвоюється системному диску. Далі диски отримують літери D, E і так далі. У більшості випадків привласнення літер відбувається саме в такому порядку.

Але, в деяких випадках порядок розміщення букв збивається, і диски отримують не ті літери. Наприклад, таке може статися після поділу одного жорсткого диска, який вже використовувався в системі, на декілька логічних дисків меншого розміру. В результаті перед користувачем постає питання, як змінити букву диска, для того щоб повернути нормальний порядок розміщення букв. У цьому матеріалі ми розглянемо покроково процес зміни букв дисків в операційній системі Windows.

Крок № 1. Відкрийте «Управління дисками».

Для того щоб змінити букву диска нам необхідно відкрити вікно під назвою «Керування дисками». Це можна зробити через Панель управління. Відкрийте Панель управління і перейдіть в розділ «Система і безпека – Адміністрування».

Далі потрібно відкрити ярлик «Керування комп’ютером».

Управление компьютером

Після того як ви відкрили «Керування комп’ютером», потрібно перейти в розділ «Керування дисками».

Управление дисками

Після цього перед вами відкриється вікно «Керування дисками». У цьому вікні ви зможете побачити всі диски, які використовуються на вашому комп’ютері.

Також є й інший спосіб відкриття вікна «Управління дисками». Ви можете відкрити його за допомогою команди «diskmgmt.msc». Цю команду треба ввести в меню «Виконати» або в пошуковий рядок меню Пуск.

меню Выполнить

Крок № 2. Змінити букву диска, клікнувши по диску правою кнопкою мишки.

Для того щоб змінити букву диска вам необхідно клікнути правою кнопкою мишки по потрібному диску і вибрати пункт меню «Змінити букву диска або шлях до диска».

Изменить букву диска или путь к диску

Далі перед вами з’явиться вікно під назвою «Змінити букву диска або шляхів». В цьому вікні потрібно натиснути на кнопку «Змінити».

Изменение буквы диска или путей

Після цього з’явиться вікно «Змінити букву диска або шлях». Тут потрібно вибрати нову букву за допомогою випадаючого меню.

выбираем новую букву

Після вибору потрібно літери просто закрийте всі вікна натисканням на кнопку «OK». Після цього зміни вступлять в силу і ваш диск отримає нову букву.