Як зменшити яскравість на ноутбуці

66

Яскравість екрана, а точніше його підсвічування, дуже сильно впливає на автономність ноутбука. Чим вище яскравість, тим менше ноутбук пропрацює від акумулятора. Тому багато користувачів цікавляться, як зменшити яскравість на ноутбуці. Якщо вас також цікавить це питання, то рекомендуємо ознайомитися з цією статтею.

Як зменшити яскравість екрану на ноутбуці в Windows 7

Операційна система Windows 7 оснащена дуже зручним інструментом, який називається «Центр мобільності Windows». За допомогою даного інструменту можна швидко міняти всі основні параметри, які впливають на автономність ноутбука. Наприклад, тут можна збільшити або зменшити яскравість екрана, знизити гучність динаміків, відключити бездротові модулі, а також змінити режим роботи ноутбука.

Для того щоб відкрити «Центр мобільності Windows» вам потрібно клікнути правою кнопкою мишки по іконці акумулятора на панелі завдань і меню, що з’явилося, вибрати потрібний пункт (знімок внизу).

Після того як з’явиться вікно «Центр мобільності Windows», ви зможете зменшити гучність за допомогою спеціального повзунка.

уменьшите яркость в Центре мобильности Windows

Також ви можете зменшити яскравість у налаштуваннях електроживлення ноутбука. Для цього відкрийте «Панель управління» і перейдіть в розділ «Система і безпека – Електроживлення – Настройка відключення дисплея». Тут ви можете налаштувати яскравість екрану вашого ноутбука при роботі від акумулятора і від мережі.

уменьшите яркость в настройках Электропитания

Потрібно відзначити, що всі налаштування електроживлення прив’язані до плану електроживлення (за замовчуванням існує три плану: збалансований, економія енергії і висока продуктивність). При цьому зменшення яскравості для одного плану не буде впливати на інші.

Як зменшити яскравість екрану на ноутбуці в Windows 10

Якщо у вас операційна система Windows 10, то ви можете зменшити яскравість екрану іншим способом. Для цього клікніть правою кнопкою миші по робочому столі і в меню виберіть пункт «Параметри екрану».

выберите пункт Параметры экрана

Після цього перед вами з’явиться вікно «Параметри» відкрите в розділі «Система – Екран». В цьому вікні можна буде зменшити яскравість екрана за допомогою спеціального повзунка.

уменьшите яркость на ноутбуке в Параметрах системы

Універсальний спосіб зменшити яскравість екрану

Також ви можете зменшити яскравість екрану на ноутбуці за допомогою клавіатури. Даний спосіб працює на більшості ноутбуків незалежно від версії Windows. Знайдіть на клавіатурі свого ноутбука клавішу з іконкою зменшення яскравості. Зазвичай цією клавішею є стрілка вниз. Натиснувши на цю клавішу, разом з клавішею Fn, ви зможете знизити яскравість на одну сходинку.

уменьшите яркость экрана при помощи клавиатуры

Затиснувши ці дві клавіші на деякий час, ви зможете зменшити яскравість ноутбука до мінімальної.