Як зменшити вагу фотографії

61

Перед публікацією в Інтернеті або відправкою по електронній пошті часто виникає необхідність зменшити вагу фотографії. Сучасні фотоапарати видають картинку з роздільною здатністю від 10 до 25 мегапікселів або навіть більше, тому вага фотографій досягає декількох мегабайт. У даній статті буде описано ряд методів, які дозволять значно зменшити вагу фотографій.

Використовуйте формат JPEG

Перед публікацією або відправкою фотографій поштою переконайтеся, що ваші фотографії зберігаються у форматі JPEG. Даний формат дозволяє досягти найкращого співвідношення між якістю фотографії та її вагою. Для того щоб дізнатися в якому форматі збережена світлина потрібно подивитися розширення файлу, воно повинно бути .jpg або .jpeg.

Якщо ви не знаєте, як подивитися розширення файлу достатньо просто подивитися його властивості. Для цього правим кліком по файлу відкрийте контекстне меню і виберіть пункт «Властивості».

У отрывшемся вікні в самому верху буде вказано ім’я файлу, його тип і програма з допомогою якої даний файл відкривається.

Зменшіть дозвіл

Одним з найпростіших способів зменшити вагу фотографії це зниження дозволу картинки. Дозвіл це кількість точок, з яких складається картинка по довжині і висоті. У популярній програмі для перегляду і редагування фотографій FastStone Image Viewer змінити дозвіл можна за допомогою комбінації клавіш Cntrl+R.

Дозвіл слід вибирати виходячи з завдань, для яких буде використовуватися картинка. Для публікації в Інтернеті буде достатньо 1000 точок по довгій сторін, для перегляду на моніторі комп’ютера або друку потрібно 2000 точок і більше.

Використовуйте стиснення

Формат JPEG, про який ми вже говорили, дозволяє управляти стисненням фотографії. Як правило, для збереження фотографій використовується рівень якості 95-98. При цьому картинка максимально якісна, але файл важить досить багато. Якщо є необхідність зменшити вагу фотографії це значення можна спокійно знижувати до 85.

Невелика підказка. Якщо фотографія являє собою знімок текстового документа, наприклад сторінку з книги або зошити перед збереженням її можна перевести в чорно-білий варіант (відтінки сірого). Це дозволить трохи зменшити вагу фотографії. Також в цьому випадку дуже вигідно використовувати формат GIF з кількістю квітів 16 або 32. Це також допоможе значно знизити вагу картинки.

На практиці найкращим рішенням буде невелике зменшення роздільної здатності та зниження якості картинки до 85. Тільки ці прості дії дадуть змогу знизити вагу картинки в кілька разів.