Як зменшити температуру процесора

52

Перегрів процесора – небезпечне явище. В результаті перегріву процесора комп’ютер може працювати нестабільно, раптово перезавантажуватися або взагалі вийти з ладу. Тому якщо ви помітили, що температура вашого процесора вийшла за рамки норми, то вам необхідно терміново вжити заходів для вирішення цієї проблеми. У даній статті ми розглянемо можливі причини перегріву, а також розповімо про те, як зменшити температуру процесора.

Пил усередині корпусу

Найпоширенішою причиною перегріву процесора є пил усередині корпусу. Пил накопичується в радіатор, покриваючи його товстим шаром. При цьому відведення температури значно погіршується, в результаті температура процесора починає рости.

Тому, перше, що потрібно зробити для того, щоб зменшити температуру процесора, це очистити комп’ютер від пилу. Для цього від’єднайте всі кабелі і зніміть бічну кришку системного блоку. Після цього потрібно акуратно видалити пил з радіатора процесора. Найзручніше це робити з допомогою пензлики для малювання.

Для очищення радіатора не обов’язково знімати його з процесора або намагатися демонтувати кулер. Пил можна акуратно прибрати, просовуючи пензлик між лопатями кулера. Якщо ж ви зважилися зняти радіатор, то не забудьте стерти стару термопасту і нанести нову.

Несправність кулера

Ще одна поширена причина підвищення температури процесора це не справність кулера. Щоб перевірити, як працює кулер, увімкніть комп’ютер з відкритою бічною кришкою. Нічого не чіпайте, просто поспостерігайте за тим, як обертається кулер на процесорі. Якщо він періодично зупиняється, сповільнюється, прискорюється, чи крутиться занадто повільно, то можливо причина перегріву саме в ньому. Також прослідкуйте, щоб під час роботи кулера йому не заважали ніякі кабелі всередині корпусу. Якщо кабель висить в небезпечній близькості від кулера, то закріпіть його, прив’язавши до корпусу або іншого кабелю.

Також кулер потрібно перевірити при вимкненому комп’ютері. Спробуйте провернути лопаті кулера рукою. Лопаті повинні обертатися швидко і без зусиль. В деяких випадках, на процесорах Intel кабель живлення кулера, може затягуватися навколо лопатей кулера, тим самим сповільнюючи їх обертання. Це добре помітно при спробі провернути лопаті кулера вручну.

кабель питания кулера

У разі тієї чи іншої несправності кулера, комп’ютер може сигналізувати про проблеми, повідомляючи про помилку Cpu fan error.

Занижені оберти кулера

Більшість сучасних материнських плат дозволяють знижувати оберти кулера. Це робиться через налаштування БІОС. Увійдіть в БІОС, знайдіть і вимкніть цю функцію, це дозволить значно знизити температуру процесора.

Висока температура за бортом

Якщо навколишня температура занадто висока, то не треба дивуватися, що комп’ютер перегрівається. Не рідко системний блок ставлять під батареєю, що в період опалення сильно підвищує температуру всередині корпусу, і як наслідок перегрів. Переконайтеся, що навколо комп’ютера немає ніяких опалювальних приладів або інших гарячих об’єктів.

Проблеми з термопастою

Досить рідкісна, але тим не менше цілком можлива проблема. Неякісна термопаста може з часом втратити свої властивості. Тому, якщо ви все перепробували, але зменшити температуру процесора не вдалося, то можна спробувати замінити термопасту. Для цього зніміть радіатор і акуратно видаліть залишки старої термопасти з процесора і радіатора. Після чого нанесіть нову термопасту і встановіть процесор назад.

Занадто багато або занадто мало термопасти

Якщо ви наносити термопасту вперше, то вгадати потрібне її кількість може бути складно. Занадто велика або недостатньо кількість термопасти призведе до того, що комп’ютер буде перегріватися. Якщо перегрів розпочався після заміни термопасти або встановлення нового процесора, то можливо проблема саме в цьому. Щоб виправити цю проблему зніміть радіатор, видаліть всю термопасту і нанесіть її повторно.