Як збільшити яскравість на ноутбуці

49

Однією з головних проблем при роботі з ноутбуком є час автономної роботи. Для того щоб підвищити час автономної роботи виробники комп’ютерів і розробники програмного забезпечення впроваджують різноманітні функції, покликані економити заряд акумулятора. Однією з таких функцій є управління яскравістю екрану на ноутбуці.

Підсвітка екрану — один з основних споживачів енергії в ноутбуці. Тому в режимі автономної роботи її потрібно встановити на мінімально можливому рівні. Однак у деяких ситуаціях низька яскравість екрану доставляє незручності. Користувачі, які стикаються з такою проблемою, цікавляться, як збільшити яскравість на ноутбуці.

Варіант № 1. Збільшити яскравість на ноутбуці за допомогою функції «Центр мобільності Windows».

В операційній системі Windows є дуже зручна функція під назвою «Центр мобільності Windows». Для того щоб запустити її, потрібно клацнути правою кнопкою мишки по іконці акумулятора і вибрати пункт «Центр мобільності Windows».

Після цього перед вами відкриється вікно в якому можна настроїти всі основні функції по економії заряду акумулятора.

Тут можна збільшити або зменшити яскравість екрану ноутбука, а також змінити рівень гучності динаміків, змінити план енергоживлення (режим роботи), відключити бездротові модулі і налаштувати синхронізацію. Для того щоб змінити яскравість екрану досить потягнути повзунок і закрити вікно.

Варіант № 2. Для того щоб швидко збільшувати яскравість на ноутбуці ви можете використовувати клавіші на клавіатурі.

Більшість ноутбуків дозволяють зменшувати і збільшувати яскравість екрану з допомогою клавіатури. Погляньте на клавіатуру вашого ноутбука і знайдіть клавіші зі спеціальним позначенням у вигляді сонця, а також клавішу з написом Fn.

З допомогою цих клавіш ви зможете збільшувати яскравість на ноутбуці без відкриття додаткових вікон.

Варіант № 3. Налаштуйте управління яскравістю екрану на свій розсуд.

Часто користувачів не влаштовує те, як ноутбук сам змінює яскравість. Для того щоб змінити ці налаштування, перейдіть по такому шляху: Панель управління —> Система і безпека —>Електроживлення —> Налаштувати відключення дисплея.

В цьому вікні можна встановити рівні яскравості в режимі роботи від акумулятора і від мережі. При цьому потрібно пам’ятати, що ці параметри застосовуються тільки до поточного плану електроживлення. За замовчуванням існує три плану: збалансований, економія енергії і висока продуктивність. Для того щоб зміна яскравості на ноутбуці працювало максимально передбачувано необхідно налаштувати яскравість для всіх трьох планів електроживлення.