Як збільшити продуктивність ноутбука

45

Ноутбуки погано піддаються апгрейду. Тому збільшити продуктивність ноутбука досить складно. Тим не менш, є низка способів, які можуть допомогти.

Заміна комплектуючих

Замінити відеокарту і процесор на більш потужну модель, на жаль не можливо. Тим більше в домашніх умовах. Але апгрейд ноутбука все ж таки можливий. Ви можете замінити жорсткий диск і оперативну пам’ять.

Отже, першим ділом потрібно замінити жорсткий диск на SSD накопичувач. Це дозволить значно прискорити завантаження операційної системи, час відкриття програм і збільшить продуктивність ноутбука в цілому.

Далі потрібно замінити оперативну пам’ять. Виробники ноутбуків в прагненні знизити вартість пристрою не рідко економлять саме на оперативної пам’яті. Деколи, встановлюючи найдешевші модулі.

Для установки в ноутбук вам потрібні модулі пам’яті типу SODIMM. Ознайомтеся з технічними характеристиками вашого ноутбука, для того щоб дізнатися який стандарт пам’яті він підтримує (DDR, DDR2 або DDR3) і який максимальний об’єм пам’яті можна встановити. Після цього можна вибрати відповідні для вашого ноутбука модулі пам’яті.

Оскільки ми можемо замінити тільки диск і оперативну пам’ять краще не економити і вибирати тільки якісні комплектуючі.

Програмні способи

Видалення всіх непотрібних додатків. Сміливо видаляйте всі програми, якими ви не користуєтесь. Особливо якщо вони завантажуються разом з операційною системою і постійно висять в пам’яті. Для того щоб видалити не потрібні програми перейдіть по дорозі: Пуск – Панель управління – Програми – Програми та компоненти. Часто разом з ноутбуком йде велика кількість спеціалізованого програмного забезпечення, яким власник ноутбука майже не користується. Такий софт також можна без проблем видалити.

Автозавантаження програм. Слідкуйте за програмами, які завантажуються автоматично разом з завантаженням операційної системи. Для контролю автозавантаження зручно використовувати програму Autoruns.

Дефрагментація. Регулярно виконуйте дефрагментацію. Актуально тільки для звичайних жорстких дисків. Якщо ви замінили диск на SSD накопичувач, дефрагментація не потрібна.