Як збільшити оперативну память на ноутбуці

47

Ноутбуки мають дуже обмежені можливості апгрейду. Без звернення в сервісний центр, ви можете тільки замінити оперативну пам’ять і жорсткий диск. Доступ до інших комплектуючих настільки ускладнено, що без належного досвіду не варто навіть думати про це. У цьому матеріалі ви зможете дізнатися про те, як збільшити оперативну пам’ять на ноутбуці.

Крок № 1. Отримуємо інформацію про наявної оперативної пам’яті.

Перше, що потрібно зробити, це розібратися з тим, яка оперативна пам’ять встановлена на даний момент. Ви повинні чітко розуміти, який тип оперативної пам’яті використовується у вашому ноутбуці, яка кількість слотів у вашому ноутбуці, яка кількість планок пам’яті встановлено, який обсяг цих планок і т. д.

Для отримання цієї інформації можна скористатися програмою CPU-Z. Скачайте останню версію даної програми, запустіть її на ноутбуці і перейдіть на вкладку SPD.

У лівому верхньому кутку програми є випадаюче меню зі списком доступних слотів. Перегляньте всіх доступних слотів. Якщо для слота немає інформації, значить, він порожній, і в нього можна встановити додаткову планку оперативної пам’яті.

Крок № 2. Шукаємо інформацію про максимальному обсязі оперативної пам’яті.

Перед тим як щось купувати, потрібно з’ясувати, який максимальний обсяг оперативної пам’яті підтримує материнська плата вашого ноутбука. Для цього потрібно зайти на сайт виробника вашого ноутбука і знайти там інформацію про максимальному обсязі оперативної пам’яті.

Крок № 3. Вибираємо оперативну пам’ять.

Ґрунтуючись на отриманій раніше інформації можна приступати до вибору оперативної пам’яті. Якщо у вашому ноутбуці є вільний слот, то вам необхідно вибрати тільки одну планку оперативної пам’яті. Вона повинна бути такого ж типу (зазвичай це DDR3) і бажано такого ж обсягу, як і ті, які вже встановлені в ноутбук. Частота оперативної пам’яті може бути такою ж або більшою. Якщо встановіть пам’ять з більшою частотою, то вона буде працювати на частоті більш повільних планок оперативної пам’яті.

оперативная память для ноутбука

Якщо ж у вашому ноутбуці зайняті всі слоти для пам’яті. То, вам доведеться міняти вже встановлені планки на нові. В такому випадку краще всього замінити відразу всі планки. Так, щоб після збільшення оперативної пам’яті всі планки були однакового обсягу. Наприклад, якщо у вашому ноутбуці встановлено 2 планки по 2 гігабайти, то є сенс замінити їх на 2 планки по 4 (або 8) гігабайт. Таким чином, ви збільшите об’єм оперативної пам’яті на ноутбуці з 4-х до 8 (або 16) гігабайт.

Також не можна забувати, що оперативна память для ноутбуків випускається у форм-факторі SO-DIMM. Звичайні планки пам’яті для настільних ПК не підійдуть. Більш докладно про це можна почитати в нашій статті про вибір оперативної пам’яті, а також у статті про типи оперативної пам’яті.

Крок № 4. Встановлення оперативної пам’яті в ноутбук.

Найвідповідальніший етап встановлення оперативної пам’яті в ноутбук. Для початку вимкніть ноутбук, від’єднайте кабель живлення і зніміть акумулятор. Після цього вам необхідно отримати доступ до оперативної пам’яті. У більшості випадків оперативна пам’ять доступна під невеликий кришкою на задній стороні ноутбука. Кришка фіксується декількома гвинтами, які потрібно відкрутити викруткою.

установка оперативной памяти

Якщо окремої знімається кришки немає, значить, для доступу до оперативної пам’яті доведеться розбирати весь ноутбук. В цьому випадку для збільшення оперативної пам’яті краще звернутися в сервісний центр.

Самі планки оперативної пам’яті фіксуються засувками. Ці засувки потрібно трохи відсунути, після чого планка оперативної пам’яті трохи підніметься і її можна буде зняти. Установка планки відбувається аналогічним чином. Її потрібно вставити в слот і притиснути для того щоб спрацювали засувки.