Як збільшити оперативну память компютера

49

Обсяг оперативної пам’яті – одна з основних характеристик будь-якого комп’ютера. Недостатній обсяг оперативної пам’яті призведе до того, що операційній системі доведеться активно використовувати файл підкачки, взаємодія з яким дуже повільне. В результаті загальна швидкість роботи комп’ютера буде дуже низька. Для того, щоб виправити таку ситуацію необхідно збільшити оперативну пам’ять комп’ютера.

Крок № 1. Визначте тип оперативної пам’яті, який використовується у вашому комп’ютері.

Перед тим, як робити якісь дії по збільшенню об’єму оперативної пам’яті необхідно визначити, який тип оперативної пам’яті використовується у вашому комп’ютері.

У сучасних персональних комп’ютерах ви можете зустріти такі типи оперативної пам’яті:

  • DDR
  • DDR2
  • DDR3

Всі ці три типи оперативної пам’яті не сумісні один з одним.

Тому, для того щоб збільшити оперативну пам’ять комп’ютера вам необхідно дізнатися, який тип оперативної пам’яті підтримує ваша материнська плата. Для цього знайдіть опис вашої материнської плати на офіційному сайті її виробника.

Крім цього оперативна пам’ять має різну швидкість роботи. Наприклад, для DDR3 це:

  • DDR3-800
  • DDR3-1066
  • DDR3-1333
  • DDR3-1600
  • DDR3-1866
  • DDR3-2133

Для збільшення обсягу оперативної пам’яті комп’ютера потрібно вибирати модулі оперативної пам’яті з максимальною швидкістю, яку підтримує ваша материнська плата. Наприклад, якщо на офіційному сайті виробника материнської плати зазначено, що вона підтримує DDR3-800, DDR3-1066 і DDR3-1333, то потрібно купувати і встановлювати модулі пам’яті DDR3-1333. Встановлюючи максимально швидку оперативну пам’ять, ви отримаєте максимум збільшення продуктивності комп’ютера.

Якщо ви хочете збільшити об’єм оперативної пам’яті в ноутбуці, то крім усього перерахованого вам потрібно пам’ятати, що модулі пам’яті для ноутбука відрізняється від модулів пам’яті для настільного комп’ютера. Форм-фактор оперативної пам’яті для ноутбуків називається SO-DIMM.

Крок № 2. Визначте кількість вільних слотів для оперативної пам’яті.

Перед тим як купувати нові модулі оперативної пам’яті потрібно визначити кількість модулів, яке можна встановити на ваш комп’ютер. Це можна зробити за допомогою програми для діагностики комп’ютера, але краще просто відкрити кришку системного блоку і подивитися своїми очима.

количество свободных слотов для оперативной памяти

Краще всього, щоб всі слоти оперативної для оперативної пам’яті були зайняті, і обсяг кожної з планок пам’яті був однаковий. Це також потрібно враховувати при покупці модулів пам’яті.

Використання усіх слотів під пам’ять дозволить включити двох/трьох/чотирьох канальний режим роботи пам’яті (в залежності від вашої материнської плати і процесора). Дотримання цих умов не обов’язково, але дуже бажано, оскільки багатоканальний режим роботи пам’яті дозволить трохи підвищити продуктивність.

Крок № 3. Установка нових модулів оперативної пам’яті.

Після того як модулі пам’яті куплені можна приступати до їх установки. Встановлювати оперативну пам’ять досить просто. По боках слотів під пам’ять є заскочки. Їх потрібно відсунути в бік і акуратно вийняти старий модуль пам’яті.

Установка нових модулів проводиться схожим чином. Відсуваємо засувки з боків і акуратно вставляємо модуль. Встановлювати модуль потрібно таким чином, щоб виріз на модулі пам’яті збігся з виступом у слоті. При установці модуля ви повинні почути один або два клацання. Після установки нового модуля засувки з боків слоти повинні зафіксувати новий модуль.