Як збільшити кількість портів USB

113

USB це найбільш часто використовуваний інтерфейс в комп’ютері. За допомогою USB підключають практично всі периферійні пристрої, флешки, зовнішні жорсткі диски, модеми та інше обладнання. Тому не рідко в процесі використання комп’ютера, виявляється, що USB портів недостатньо. У такій ситуації у користувачів виникає цілком закономірне питання, як збільшити кількість портів USB. З цього матеріалу ви дізнаєтеся як можна швидко і без серйозних витрат вирішити проблему з браком портів USB.

Збільшення кількості портів USB з допомогою хаба

Найпростіший варіант це купити USB хаб. USB хаб це пристрій, що дозволяє підключити до одного USB порту більше одного USB пристрою. Завдяки особливостям інтерфейсу USB пристрої підключені до комп’ютера за допомогою таких хабів, працюють, так як ніби вони підключені безпосередньо до комп’ютера.

Єдина проблема при використанні хабів це підключення пристроїв, які вимагають серйозного харчування по USB. Наприклад, зовнішні жорсткі диски, які живляться від USB, при підключенні до комп’ютера через хаб можуть працювати дуже повільно, або не стабільно. Що б уникнути подібних незручностей, краще купувати USB хаби з додатковим живленням від розетки.

USB хаб

Потрібно відзначити, що при виборі USB хаба не варто економити і купувати найдешевшу модель. Інакше є високий ризик просто втратити гроші. Дешеві USB хаби не просто швидко виходять з ладу, вони можуть пошкодити підключені до них пристрою, що може вилитися в серйозні витрати на заміну або ремонт.

Збільшення кількості USB-портів за допомогою контролера

Другий варіант, який може допомогти збільшити кількість USB портів, це використання додаткового контролера. Такі контролери виконані у вигляді окремої плати і підключаються до інтерфейсів PCI або PCI Express x1. Для установки додаткових USB контролерів вам доведеться відкривати кришку системного блоку, але зате ви отримаєте більш стабільну і надійну роботу, в порівнянні з USB-хабами.

USB контроллер

Як правило, контролери, які підключаються до інтерфейсу PCI, надають користувачу 2 або 5 додаткових портів USB 2.0. А контролери, які використовують PCI Express x1, надають до 2 додаткових портів USB 3.0.