Як збільшити гучність мікрофону

45

Після підключення мікрофона до комп’ютера багато користувачів стикаються з тим, що їх мікрофон записує звук занадто тихо. На щастя, ця проблема дуже легко вирішується шляхом нескладної установки мікрофона. Зараз ви дізнаєтеся про те, як збільшити гучність мікрофона з допомогою системних налаштувань Windows, а також налаштувань вашої звукової карти.

Збільшуємо гучність мікрофона через системні налаштування

Найпростіший спосіб збільшити гучність мікрофона це системні налаштування звуку в Windows. Отримати доступ до цих параметрів можна кількома способами. Наприклад, ви можете клікнути правою кнопкою мишки по іконці динаміків на панелі задач і вибрати пункт меню «Записуючі пристрої».

Або ви можете відкрити «Панель управління» і перейти в розділ «Обладнання і звук – Звук – вкладка Запис».

перейдите в Оборудование и звук – Звук – вкладка Запись

Так чи інакше, перед вами повинно відкритися вікно «Звук» на вкладці «Запис». Після того як ви відкрили вікно, виділіть ваш мікрофон з допомогою миші та натисніть на кнопку «Властивості».

откройте свойства микрофона

Після того, як перед вами з’явиться вікно «Властивості мікрофона», перейдіть на вкладку «Рівні».

перейдите на вкладку Уровни

На цій вкладці можна змінити два параметри, які стосуються гучності мікрофона. Параметр «Мікрофон» це і є гучність мікрофона. Якщо ви хочете збільшити гучність мікрофона, то сміливо викручуйте цей параметр на 100.

увеличьте громкость микрофона

А параметр «Посилення мікрофона» відповідає за посилення звуку. Його використовують тоді, коли стандартної гучності мікрофона не вистачає. Даний параметр можна виставити значення +10, +20, +30 дБ. У більшості випадків для нормальної роботи мікрофона досить +10 до +20 дБ. Значення +30 дБ варто використовувати лише в крайньому випадку, якщо мікрофон працює зовсім тихо, оскільки при використанні такого великого посилення в звуці можуть з’являтися спотворення і перешкоди.

увеличьте усиление микрофона

Після того як ви збільшили гучність мікрофона, закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok» для того щоб зберегти нові параметри мікрофона.

Збільшуємо гучність мікрофона через драйвер звукової карти

Також ви можете збільшити гучність мікрофона через панель керування звуковою картою. Для того щоб відкрити дану панель потрібно відкрити Панель управління Windows» і перейти в розділ «Обладнання і звук». В даному розділі ви зможете знайти панель керування звуковою картою.

откройте панель управления звуковой картой

Крім цього панель керування звуковою картою можна відкрити через системну панель завдань.

откройте панель управления звуковой картой

В панелі керування звуковою картою потрібно знайти розділ з налаштуваннями мікрофона.

откройте раздел с настройками микрофона

Там можна буде збільшити гучність мікрофона, а також його посилення.

увеличьте громкость микрофона и его усиление

Потрібно відзначити, що налаштування мікрофону в панелі керування звуковою картою повністю дублюють системні налаштування Windows. Тобто якщо ви збільшуєте гучність мікрофона в налаштуваннях звукової карти, то вона автоматично збільшується і в системних налаштуваннях.