Як зберігати важливі файли

205

Важко уявити область людської діяльності, в яку ще не проникли комп’ютерні технології. В такій ситуації, не рідко результатом праці є не реальні предмети, а просто інформація, одиниці і нулі, записані на носієві даних.

Зберегти такий результат праці набагато складніше, ніж реально існуючий об’єкт. У даному матеріалі ми розповімо про те, як зберігати важливі файли. Заздалегідь подбавши про збереження ваших даних, ви заощадите багато часу, нервів і грошей. Адже відновлення даних з пошкоджених носіїв інформації послуга далеко не найдешевша.

Порада № 1. Робіть резервні копії.

Найпростіший і надійний спосіб зберегти важливі файли — це створення резервних копій. При створенні резервних копій потрібно звернути увагу на кілька важливих моментів.

По-перше, резервні копії повинні зберігатися на тому ж носії інформації, що і оригінальні файли. Це логічно, інакше резервні копії всякий сенс. Адже в разі технічної поломки ви втратите як оригінальні файли, так і їх копії. Причому це відбудеться одночасно і скопіювати дані у вас не буде часу.

Якщо ви використовуєте жорсткий диск для зберігання ваших файлів, то для зберігання резервних копій потрібен ще один жорсткий диск. При цьому не можна плутати окремі жорсткі диски і розділи на жорсткому диску. В комп’ютері може бути кілька розділів, але фізично всі дані будуть розміщуватися на одному жорсткому диску.

Ще одним важливим моментом, є регулярність створення резервних копій. Файли, з якими ви працюєте, з часом стають застарілими і не містять всієї необхідної інформації. Тому дуже важливо вибрати правильну частоту створення резервних копій та суворо дотримуватися її.

Порада № 2. Використовуйте надійні носії інформації.

Крім цього, слід враховувати надійність носія інформації, який ви плануєте використовувати для зберігання резервних копій ваших файлів. Наприклад, є спокуса заощадити на покупці окремої жорсткого диска і зберігати резервні копії на оптичних дисках. Але, оптичні диски (CD, DVD та інші) не надто надійні. Одна випадкова подряпина на поверхні диска може зробити його повністю не читається. Тому оптичні диски можуть використовуватися тільки для короткочасного зберігання даних.

Флеш-накопичувачі також не відрізняються надійністю. Випадковий перепад напруги може знищити електроніку всередині флешки і ви втратите всі свої дані. Це ж стосується і SSD дисків.

Крім цього, завжди є спокуса підключити флешку до чужого комп’ютера. Така помилка може коштувати вам ваших даних. Якщо комп’ютер заражений вірусами, то дані на флешці можуть бути пошкоджені.

Тому в плані надійності жорстких дисків поки немає конкурентів. Окремий жорсткий диск оптимальний варіант для зберігання резервних копій.

Порада № 3. Зберігайте дані в хмарних сервісах.

Ще один спосіб надійного зберігання резервних копій ваших даних — це хмарні сховища. Такі сервіси як Диск Google, Яндекс Диск, DropBox і інші дозволяють зберігати дані на сервері в Інтернеті.

Працювати з такими сервісами дуже просто. Досить встановити програму клієнт на комп’ютер і вказати папку, яку потрібно синхронізувати з вашим акаунтом у хмарному сховищі. Після цього всі дані з цієї папки будуть завантажені на сервер і будуть зберігатися там. Крім резервного копіювання такий підхід дозволяє отримувати доступ до даних з будь-якої точки світу де є доступ до Інтернету.