Як зберегти текст з командного рядка

37

Командний рядок в операційній системі Windows досить зручний інструмент, який дозволяє робити багато речей набагато швидше. Але вона має один недолік з нею можна працювати як з іншими програмами. Текстовий інтерфейс вимагає знання спеціальних команд. У даній статті ми розглянемо два способи збереження виводу командного рядка.

Часто виникає необхідність зберегти висновок з командного рядка.

Спосіб № 1. Збереження тексту з командного рядка у файл.

Как сохранить текст из командной строки

Якщо після команди додати >> і ввести адресу текстового документа, то результати виконання цієї команди будуть збережені в цьому файлі.

Наприклад, вводимо ipconfig /all >> d:\cmd.txt і тиснемо enter для виконання команди. Після того, як команда буде виконана в текстовому файлі cmd.txt на диску d: будуть збережені всі результати. При цьому в текст буде закодований з допомогою кодування IBM CP866. Тому для того, щоб його відкрити доведеться використовувати сторонні додатки, наприклад програму Akelpad.

Спосіб № 2. Збереження тексту з командного рядка в буфер обміну.

Как сохранить текст из командной строки

З допомогою команди clip висновок командного рядка можна направити в буфер обміну. Для цього після команди потрібно додати: | clip (пробіл, вертикальна риса і команда clip).

Наприклад, вводимо ipconfig /all | clip і тиснемо enter для виконання команди. Коли виконання команди буде завершено, результати будуть поміщені в буфер обміну. Для того, щоб скористатися цими результатами досить вставити текст в будь-якому текстовому редакторі за допомогою всім відомої комбінації клавіш Cntrl+V.

Спосіб № 3. Скопіювати текст з командного рядка.

Останній спосіб дозволяє зберегти не тільки результати роботи команди, але і всю іншу інформацію з командного рядка.

Щоб це зробити натискаємо правою кнопкою мишки по командному рядку і викликаємо контекстне меню. У меню вибираємо пункт «Помітити».

Как сохранить текст из командной строки

Після цього виділяємо текст в командному рядку за допомогою мишки і натискаємо на клавішу Enter. Після натискання на Enter виділення зникне, а текст буде скопійовано в буфер обміну.