Як записати завантажувальний диск

47

Завантажувальний диск або Live CD — це диск, з якого можна завантажити операційну систему. Завантажувальні диски використовуються для встановлення операційних систем, вирішення проблем з комп’ютером або просто для роботи.

У мережі є безліч різноманітних завантажувальних дисків. Як правило, такі диски поширюються у вигляді образів дисків у форматі iso. Для того щоб перетворити iso файл в реальний завантажувальний диск його необхідно записати на CD або DVD носій. У даній статті ми розповімо про те, як записати завантажувальний диск.

Як записати завантажувальний диск за допомогою програми ImgBurn

Програма ImgBurn — це безкоштовна утиліта для запису дисків. Головним її перевагою є трохи аскетичний і максимально простий інтерфейс. Розібратися з цією програмою не складе труднощів навіть для недосвідченого користувача.

Отже, викачуємо і встановлюємо програму ImgBurn. Після першого запуску програми ви побачите приблизно таке вікно.

Для того щоб записати наш iso файл на диск і отримати завантажувальний диск, тиснемо на кнопку «Write image file to disk».

Как записать загрузочный диск с помощью ImgBurn

Після цього перед вами відкриється вікно запису образу диска. Перше, що тут потрібно зробити, це вказати місце розташування вашого iso файлу. Для цього тиснемо на кнопку «Browse» і вибираємо потрібний файл iso.

Как записать загрузочный диск с помощью ImgBurn

Все, цих простих дій достатньо для того щоб почати запис завантажувального диска. Для того щоб запустити процес запису потрібно натиснути на кнопку «Write».

Как записать загрузочный диск с помощью ImgBurn

Якщо є необхідність, перед початком запису ви можете вибрати дисковод, який буде використовуватися для запису (корисно, якщо у вас в комп’ютері більше одного дисководу), а також вибрати швидкість запису і кількість копій диска. Але, в більшості випадків ці налаштування не потрібні і можна відразу приступати до запису завантажувального диска.

Як записати завантажувальний диск за допомогою програми CDBurnerXP

Програма CDBurnerXP — програма для запису дисків. Як і ImgBurn, дана програма поширюється абсолютно безкоштовно. Перевагою CDBurnerXP є приємний інтерфейс, трохи схожий на Nero, популярну платну програму для запису дисків.

Після завантаження, установки і першого запуску програми CDBurnerXP ви побачите ось таке вікно.

Как записать загрузочный диск при помощи CDBurnerXP

Це основне вікно програми, з його допомогою можна запускати всі функції по роботі з дисками. В нашому випадку нам потрібна функція запису ISO образів. Тому вибираємо відповідний пункт і тиснемо на кнопку «ОК».

Как записать загрузочный диск при помощи CDBurnerXP

Після цього перед вами має відкритися невелике вікно для запису завантажувальних дисків. Інтерфейс даного вікна максимально простий. Перше, що необхідно зробити, це вказати місце розташування ISO файлу, який буде використовуватися для створення завантажувального диска. Для цього тиснемо на кнопку «Browse» і вибираємо потрібний файл.

Как записать загрузочный диск при помощи CDBurnerXP

В принципі цього достатньо для того, щоб починати запис завантажувального диска. Після того як ви вибрали файл ISO можете натискати на кнопку «Записати диск».

Как записать загрузочный диск при помощи CDBurnerXP

Але при необхідності ви можете вибрати оптичний дисковод, вибрати швидкість запису, перевірити дані після запису або вимкнути комп’ютер після закінчення процесу запису завантажувального диска. Всі ці функції доступні в цьому ж вікні.