Як записати на флешку завантажувальний ISO образ Windows 7 або 10

57

Найпростіший варіант установки Windows це встановлення з cd диска. Проте цей варіант не завжди доступний. На комп’ютері може не бути дисководу або під рукою немає завантажувального компакт диска.

У таких ситуаціях може допомогти звичайна флешка. На флешку можна записати завантажувальний ISO образ і потім використовувати її для установки Windows 7, Windows 10 або будь-якої іншої версії ОС.

Запис завантажувального ISO-образу на флешку через UltraISO

Програма UltraISO є дуже потужним рішенням для роботи з образами дисків. З її допомогою можна створювати образи дисків з нуля або з реальних носіїв, редагувати наявні образи дисків, створювати віртуальні диски на вашому комп’ютері або записувати образи дисків.

Загалом UltraISO вміє робити з образами дисків практично все що завгодно. Єдиним її недоліком даної програми є те, що вона платна. Але, ви можете встановити і використовувати протягом безкоштовного TRIAL періоду. Скачати UltraISO можна на офіційному сайті.

Отже, якщо ви вирішили використовувати UltraISO для запису на флешку завантажувального ISO-образу з Windows 7 або 10, то вам спочатку потрібно відкрити цей ISO образ. Для цього відкриваємо меню «Файл» в UltraISO і вибираємо варіант «Відкрити».

Після цього з’явиться вікно для вибору файлу. В даному вікні потрібно знайти завантажувальний ISO файл з Windows 7 або 10, який ви хочете записати на флешку, і вибрати його.

выбор iso файла

Після цього вміст завантажувального ISO-образу з’явиться у вікні програми UltraISO.

содержимое iso файла в ultraiso

Тепер підключіть флешку до комп’ютера, якщо вона ще не підключена і нічого не чіпаючи в структурі файлів, відкрийте меню «Самозавантаження». Тут потрібно вибрати варіант «Записати образ Жорсткого диска».

меню Самозагрузка - Записать образ Жесткого диска

В результаті перед вами з’явиться вікно для запису завантажувального ISO-образу на флешку. Тут від вас не вимагається майже ніяких дій. Просто переконайтеся, що у випадаючому меню «Disk Drive» обрана саме така флешка, яку ви хочете використовувати для запису ISO-образу, і якщо все нормально, то натисніть на кнопку «Записати».

выбор флешки из запуск записи

Після натискання на кнопку «Записати» з’явиться попередження про те, що в результаті запису завантажувального ISO-образу всі дані з флешки будуть видалені. Для того щоб продовжити, натисніть кнопку «Так».

предупреждение об удалении данных с флешки

Після отримання підтвердження програма UltraISO почне процес запису завантажувального ISO-образу на флешку. Після того, як цей процес буде закінчений, флешку можна відключати і приступати до установки Windows 7 або 10 з використанням отриманої завантажувальної флешки.

Запис завантажувального ISO-образу на флешку через Rufus

Альтернативою для UltraISO може бути програма Rufus. На відміну від UltraISO, програма Rufus повністю безкоштовна і має дуже вузьку спеціалізацію. Вона призначена виключно для створення завантажувальний флешок та карт пам’яті. Скачати Rufus можна на офіційному сайті.

Для того щоб записати на флешку завантажувальний ISO образ з Windows 7 або 10 з допомогою Rufus вам необхідно підключити до комп’ютера флешку, запустіть програму і вказати яку саме флешку потрібно використовувати.

выбор флешки в Rufus

Далі виберіть режим «ISO образ» і вкажіть шлях до ISO файлу, який ви хочете записати на флешку.

выбор загрузочного ISO образа

Після вибору завантажувального ISO файлу з’явиться два варіанти запису флешки: Стандартна установка Windows і Windows to Go. Якщо ви хочете використовувати завантажувальну флешку для установки Windows, виберіть перший варіант.

выбор Стандартной установки Windows

Після цього натисніть на кнопку «Старт» і дочекайтеся поки Rufus запише на флешку завантажувальний ISO образ з операційною системою Windows. Після завершення запису флешку можна буде використовувати для установки Windows.