Як записати на диск Windows

130

Операційні системи не рідко зберігаються або поширюються у вигляді образів дисків. Такі образи мають розширення ISO. Всередині ISO файлу міститься весь вміст диска і для того щоб отримати готовий до використання диск необхідно записати ISO на чисту болванку.

Багато користувачів запитують, як записати на диск образ Windows. Насправді зробити це дуже просто і в даній статті ми максимально детально розповімо про це на прикладі таких програм як UltraIso, CDBurnerXP і ImgBurn. Крім цього ми розглянемо процес запису образу диска за допомогою стандартних засобів Windows.

У загальних рисах процес запису образу диска з операційною системою Windows виглядає так:

 • Першим ділом вставляємо в дисковод чистий диск. Якщо ви записуєте образ Windows XP, то вам буде достатньо CD диска, якщо ж ви плануєте записувати Windows Vista, Windows 7 або Windows 8, то вам знадобитися DVD диск;
 • Далі потрібно відкрити ISO образ за допомогою програми для запису дисків і внести деякі налаштування;
 • Натиснути на кнопку «Запис» і почекати поки запишеться диск;

Записуємо Windows на диск за допомогою UltraIso

Програма UltraIso є дуже популярною програмою для запису дисків. Тому в першу чергу ми розглянемо процес запису операційної системи Windows на прикладі даної програми.

Отже, вставляємо диск, запускаємо програму UltraIso і натискаємо на кнопку «Записати образ CD». Дана кнопка позначена стрілкою.

Після цього перед вами відкриється вікно «Запис диска». Крім кнопки на панелі інструментів, дане вікно можна викликати за допомогою меню «Інструменти» або за допомогою клавіші F7.

Для того щоб записати Windows на диск потрібно вказати шлях до ISO образу диска. Для цього натискаємо на кнопку, яка позначена стрілкою.

Записываем Windows на диск с помощью UltraIso

Також у цьому вікні можна вибрати привід, який буде використовуватися для запису диска, а також швидкість запису диска. Але, в більшості випадків змінювати ці налаштування не потрібно.

Вибравши ISO образ, натискаємо на кнопку «Записати». Після цього почнеться процес запису Windows на ваш компакт диск.

Як записати Windows на диск за допомогою CDBurnerXP

Наступною програмою, яку ми розглянемо, є програма CDBurnerXP. Дана програма, на відміну від UltraIso, є повністю безкоштовною, тому якщо ви не знаєте чим записати Windows на диск, то можете завантажити CDBurnerXP з офіційного сайту.

Вставляємо диск і запускаємо програму CDBurnerXP. Після запуску програми перед вами відкриється вікно зі списком доступних функцій.

Как записать Windows на диск с помощью CDBurnerXP

Вибираєте функцію «Записати ISO-образ» і натискаєте на кнопку «OK». Після цього перед вами відкриється вікно «Запис ISO-образу»

Как записать Windows на диск с помощью CDBurnerXP

Для того щоб записати образ вашого Windows на диск потрібно натиснути на кнопку «Browse» і вибрати ISO образ. Крім цього, програма CDBurnerXP надає користувачеві доступ до таких функцій:

 • Перевірка даних після запису;
 • Витяг диска після запису;
 • Вимкнення комп’ютера після запису;

Ви можете увімкнути або вимкнути ці функції на свій розсуд. Змінювати значення інші доступних налаштувань не варто. Після внесення всіх потрібних налаштувань можна натискати на кнопку «Записати диск». Більше ніяких налаштувань не потрібно.

Запис образу Windows за допомогою ImgBurn

Останньою програмою, яку ми розглянемо в рамках даної статті, є ImgBurn. Програма ImgBurn, як і CDBurnerXP, є безкоштовною програмою. Відмінною рисою програми ImgBurn є її дуже простий, майже аскетичний інтерфейс. Але, не дивлячись на зовнішній вигляд, цією програмою дуже зручно користуватися. І що найголовніше її можна використовувати для запису образу Windows на диск.

Вставляємо диск і запускаємо програму ImgBurn. Після запуску програми ви побачите вікно зі списком доступних функцій.

Запись образа Windows при помощи ImgBurn

Тут потрібно відкрити розділ «Write image file to disk». Після цього перед вами відкриється вікно для запису образів дисків.

Запись образа Windows при помощи ImgBurn

Натисніть на кнопку «Browse», яка позначена стрілкою, і виберіть потрібний файл ISO. Програма майже не надає жодних настрої, користувач може включити перевірку диска після запису (функція Verify), а також встановить швидкість запису диска і кількість копій.

Після того як ми вибрали ISO файл з операційною системою Windows можна натискати на кнопку запису диска.

Запис образу Windows за допомогою стандартних засобів

Мало хто знає, що операційна система Windows оснащена вбудованим засобом для запису образів дисків. Для того щоб записати на диск образ Windows за допомогою вбудованих засобів необхідно:

 • Вставити диск в дисковод;
 • Відкрити контекстне меню ISO файлу (клік правою кнопкою мишки по ISO-файла);
 • Вибрати пункт меню «Відкрити за допомогою». Використовуючи даний пункт меню ви будете впевнені, що запуститься саме «Засіб запису образів дисків Windows», а не стороння програма;
 • У меню «Відкрити за допомогою» потрібно вибрати пункт «Засіб запису образів дисків Windows»;Запись образа Windows при помощи стандартных средств
 • Після цього перед вами відкриється невелике вікно в якому потрібно просто натиснути на кнопку «Записати»;Запись образа Windows при помощи стандартных средств

Як бачимо даний спосіб записування на диск дуже простий. Простота цього способу навіть трохи дивує, особливо якщо враховувати любов компанії Microsoft до всього складного і заплутаного.