Як записати ISO образ на флешку

55

Якщо на комп’ютері немає дисковода, то для установки операційної системи доводиться використовувати завантажувальні флешки. У цій статті ми розповімо про те, як записати ISO образ на флешку за допомогою програм UltraISO і Rufus.

Як записати ISO образ на флешку через UltraISO

Програма UltraISO оснащена безліччю функцій для роботи з образами ISO. Наприклад, з допомогою UltraISO можна створювати і редагувати образи дисків, записувати і копіювати диски. Також серед функцій цієї програми є і запис ISO образів на флешку. Єдиним недоліком UltraISO є те, що вона платна. Але, ви можете скористатися безкоштовним TRIAL періодом.

Отже, для того щоб записати ISO образ на флешку, вам необхідно спочатку відкрити ISO образ через програму UltraISO. Для цього клікніть по іконці «Відкрити», яка знаходиться на панелі інструментів програми.

Або скористайтесь меню «Файл – Відкрити».

Или воспользуйтесь меню Файл – Открыть

Після цього на екрані з’явиться невелике вікно, за допомогою якого можна вибрати ISO образ для запису на диск. Виберіть потрібний вам ISO файл і натисніть на кнопку «Відкрити».

Выберите нужный вам ISO файл

В результаті у програмі UltraISO має з’явитися вміст вашого ISO образу.

содержимое вашего ISO образа

Тепер це вміст можна записати на флешку. Для цього просто відкрийте меню «Самозавантаження» і виберіть там пункт «Записати образ Жорсткого диска».

выберите пункт Записать образ Жесткого диска

Після цього відкриється вікно під назвою «Write Disk Image». За допомогою цього вікна можна записати ISO образ на флешку. Для цього досить вибрати потрібну флешку зі списку і натиснути на кнопку «Записати».

выберите флешку из списка и нажмите на кнопку Записать

Далі програма попередить про те, що запис ISO-образу видалить всі наявні файли на флешці. Для того щоб продовжити потрібно погодитися на видалення, натиснувши кнопку «Так».

нажмите на кнопку Да

Після цього програма UltraISO почне запис ISO-образу на флешку. Вам залишається тільки почекати, поки процес запису закінчиться.

Як записати ISO образ на флешку через Rufus

Другий спосіб запису ISO образів на флешку, який ми розглянемо в цій статті, це запис через програму Rufus. На відміну від UltraISO, ця програма повністю безкоштовна і ви можете завантажити її з офіційного сайту. Програма Rufus призначена виключно для створення завантажувальних флешок. Тому в ній мінімум функцій і розібратися з ними дуже просто.

Отже, для того щоб записати ISO образ на флешку через Rufus, вставте флешку в комп’ютер і запустіть Rufus. Перше, що потрібно зробити після запуску програми, це вибрати флешку, на яку ви хочете записати ISO образ.

выберите флешку

Далі вибираємо режим роботи «ISO-образ» і вказуємо шлях до ISO образу, який ми хочемо записати.

выберите режим работы ISO-образ

Якщо вказаний вами ISO образ є образом операційної системи Windows, на екрані з’явиться перемикач між «Стандартна установка Windows» і «Windows To Go». Тут вибираємо варіант «Стандартна установка Windows».

выберите вариант Стандартная установка Windows

На цьому налаштування програми Rufus закінчена, натискаємо «Старт» для того, щоб запустити процес запису ISO-образу на флешку.