Як запустити Панель управління Windows 8

37

Після виходу Windows 8 у користувачів з’явилося багато питань. Деякі прості дії, які в попередніх версіях операційних систем виконувалися завжди однаково, тепер вимагають нових навичок. Наприклад, користувачі часто запитують, як запустити Панель управління Windows 8.

Якщо раніше для цього потрібно було достатньо запустити меню Пуск і натиснути на пункт Панель керування, то тепер все трохи по-іншому. Якщо ви не знаєте, як відкрити Панель управління Windows 8 ця стаття для вас. Ми розглянемо ряд простих способів.

Операційна система Windows 8 має кілька особливостей у порівнянні з Windows 7. Самою очевидною особливістю є відсутність звичного меню Пуск. Замість нього використовується так званий плитковий інтерфейс, який запускається замість меню Пуск після натискання клавіші Windows на клавіатурі.

У цій статті під фразою «меню Пуск» ми будемо розуміти саме цей новий «плитковий» інтерфейс.

Запустити панель управління Windows 8 можна кількома способами:

  • Відкрийте меню Пуск (плитковий інтерфейс) і введіть Control Panel. При цьому автоматично буде виконано пошук та операційна система покаже вам іконку на Панелі керування.
  • В режимі звичайного (віконного) інтерфейсу встановіть покажчик миші в нижній правий кут, і почекайте, поки запуститься бічне меню з іконками. Тут клікніть на іконку Setings (Налаштування). У вікні, клацніть по пункту Control Panel.
  • В режимі звичайного або плиткового інтерфейсу поведіть мишкою в нижній лівий кут, і зачекайте, поки з’явиться іконка меню Пуск (плиткового інтерфейсу). Натисніть правою кнопкою мишки на іконці і виберіть пункт Панель керування.
  • Використовуйте комбінацію клавіш Windows+R для того щоб відкрити вікно запуску програм. У рядку для введення наберіть Control Panel і натисніть Enter.

Для того щоб Панель управління завжди була під рукою її слід закріпити в меню пуск (в плитковому інтерфейсі). Для цього запустіть меню Пуск і виконайте пошук за словом Control Panel. Після цього операційна система покаже вам іконку на Панелі керування. Для того щоб закріпити її в плитковому інтерфейсі (меню Пуск натисніть на неї правою кнопкою мишки і використовуйте команду Pin to Start, яка з’явиться в нижній частині екрана.