Як запустити компютер у безпечному режимі

59

Будь-який комп’ютер з операційною системою Windows можна запустити в безпечному режимі. У цьому режимі завантажуються лише основні компоненти операційної системи. Це дозволяє запустити комп’ютер навіть в разі виникнення серйозних програмних конфліктів або неполадок. З безпечного режиму можна видалити програми, які блокують роботу операційної системи або не піддаються видаленню при звичайному режимі роботи.

Якщо у вас виникли неполадки і вам потрібно запустити комп’ютер у безпечному режимі, цей матеріал повинен вам допомогти. Тут ви зможете дізнатися, як це робиться в операційній системі Windows 7, а також нових операційних системах Windows 8 і Windows 10.

Як запустити комп’ютер у безпечному режимі Windows XP або Windows 7)

Якщо ви використовуєте Windows XP або Windows 7, то запустити комп’ютер у безпечному режимі буде досить просто. Для цього вам необхідно перезавантажити комп’ютер (якщо комп’ютер вимкнений, то просто включіть його) і в момент початку завантаження комп’ютера натискайте на клавішу F8 на клавіатурі. Натискати на клавішу F8 потрібно до тих пір, поки на екрані не з’явиться список способів завантаження Windows.

У даному списку нас цікавлять тільки перші три пункти. Розглянемо їх більш детально:

  • Безпечний режим – стандартний безпечний режим. У цьому режимі комп’ютер запускається з використанням тільки найбільш необхідних компонентів. В більшості випадків використовується саме цей варіант безпечного режиму.
  • Безпечний режим із завантаженням мережних драйверів – безпечний режим аналогічний попередньому, але із завантаженням мережних драйверів. При завантаженні у цьому режимі ви зможете працювати з локальною мережею і інтернетом.
  • Безпечний режим з підтримкою командного рядка – безпечний режим без графічного інтерфейсу. Після завантаження в цьому режимі на екрані з’являється командний рядок, за допомогою якої ви зможете взаємодіяти з системою.

Зверніть увагу, клавішу F8 потрібно натискати відразу після початку запуску комп’ютера. Якщо трохи запізнитися, то список способів завантаження не з’явиться і комп’ютер запускається в звичайному режимі.

Як запустити комп’ютер у безпечному режимі Windows 8 і Windows 10)

Якщо ви використовуєте Windows 8 або Windows 10, запустити комп’ютер у безпечному режимі з допомогою описаного вище способу не вийде. Комп’ютер просто не буде реагувати на клавішу F8. У цьому випадку вам потрібно запускати безпечний режим за допомогою команди MSCONFIG або за допомогою завантажувального диска Windows. Далі ми розглянемо обидва варіанти.

Варіант № 1. Запуск комп’ютера в безпечному режимі з допомогою команди MSCONFIG.

Якщо ваш комп’ютер в робочому стані, то ви можете скористатися командою MSCONFIG. Натисніть комбінацію клавіш Windows-R і у вікні введіть команду MSCONFIG.

выполняем команду MSCONFIG

Після цього перед вами відкриється вікно з назвою «Конфигруация системи». У цьому вікні слід перейти на вкладку «Завантаження» і поставити там галочку напроти пункту «Безпечний режим».

включаем Безопасный режим

Після цього закрийте вікно, натиснувши на кнопку «ОК» і перезавантажте комп’ютер. При наступному завантаженні комп’ютера повинен запуститися безпечний режим. Для того щоб комп’ютер завантажився у звичайному режимі, потрібно ще раз зайти в MSCONFIG і зняти галочку.

В принципі даний варіант запуску комп’ютера в безпечному режимі працює і в Windows XP та Windows 7. Але, використовувати його не так зручно як запуск через клавішу F8.

Варіант № 2. Запуск комп’ютера в безпечному режимі з допомогою завантажувального диска Windows.

Другий варіант це запуск безпечного режиму за допомогою завантажувального диска Windows. Даний варіант буде корисний, якщо ваш комп’ютер взагалі не запускається, і скористатися командою MSCONFIG не можливо.

Для цього варіанту завантаження вам потрібен завантажувальний диск з тією версією Windows, яка встановлена на вашому комп’ютері. Якщо це Windows 8, то вам потрібен завантажувальний диск з Windows 8, якщо ж Windows 10, Windows 10.

Вставте завантажувальний диск з Windows і завантажитися з нього. На самому початку перед вами з’явиться вікно з вибором мови. Тут просто натискаємо на кнопку «Далі».

нажимаем на кнопку Далее

Далі з’явиться вікно з кнопкою «Встановити» і посиланням «Відновлення системи». Натискаємо на посилання «Відновлення системи».

нажимаем на ссылку Восстановление системы

Далі переходимо в розділ «Діагностика».

переходим в раздел Диагностика

І відкриваємо підрозділ «Додаткові параметри».

открываем подраздел Дополнительные параметры

Після цього відкриваємо ” командний рядок.

открываем командную строку

В результаті перед вами повинна з’явитися командний рядок. У цей рядок потрібно ввести команду «bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true». Після введення цієї команди просто закриваємо командний рядок натисканням на кнопку з червоним хрестом.

вводим команду в командную строку

Після закриття командного рядка з’явиться меню «Вибір дії». Тут вибираємо варіант «Продовжити».

выбираем вариант Продолжить

Після цього комп’ютер повинен перезавантажитися. Після перезавантаження завантажуємо комп’ютер у звичайному режимі (не з завантажувального диска). В результаті при запуску комп’ютера на екрані з’явиться список способів завантаження Windows, за допомогою якого ви зможете запустити безпечний режим.

список способов загрузки Windows

Потрібно відзначити, що тепер при кожному запуску комп’ютера буде з’являтися список способів завантаження. Для того, щоб його відключити, треба ще раз завантажитися з диска, зайти в командний рядок і виконати команду «bcdedit /deletevalue {globalsettings} advancedoptions».