Як запустити командний рядок від імені адміністратора

64

Командний рядок дозволяє запускати програми, налаштовувати комп’ютер і автоматизувати багато дій з управління комп’ютером. Але, не рідко для виконання деяких завдань командний рядок необхідно запускати з правами адміністратора. У даній статті ми розглянемо кілька способів, як запустити командний рядок від імені адміністратора.

Спосіб № 1. Використовуємо пошук.

У контекстному меню програм завжди є функція «Запуск від імені адміністратора». Цією функцією можна скористатися для того щоб запустити командний рядок від імені адміністратора. Для того щоб це зробити відкрийте меню Пуск і введи в пошук команду «cmd».

Після того, як у вікні пошуку з’явиться командний рядок (файл cmd.exe) вам потрібно клікнути по ній правою кнопкою мишки і в контекстному меню вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора».

Після цього ви побачите попередження про запуск програми від імені адміністратора. Натисніть на кнопку «ОК» і перед вами відкриється командний рядок.

командная строка от имени администратора

Зверніть увагу, у заголовку вказано, що консоль запущена від імені адміністратора.

Також, командний рядок можна запустити від імені адміністратора не викликаючи контекстне меню. Для цього відкрийте меню “Пуск” і введіть у пошук команду «cmd». Після того, як у вікні пошуку з’явиться командний рядок (файл cmd.exe) вам потрібно натиснути комбінацію клавіш CTRL+SHIFT+ENTER.

Спосіб № 2. Використовуємо меню Пуск.

Командний рядок можна знайти в меню Пуск – Всі програми – Стандартні. Для того щоб запустити її від імені адміністратора викличте контекстне меню і виберіть пункт «Запуск від імені адміністратора».

запуск из меню Пуск

Після цього ви побачите попередження про запуск програми від імені адміністратора. Натисніть на кнопку «Ок» і перед вами відкриється командний рядок.

Спосіб № 3. Використовуємо ярлик.

Для запуску командний рядок від імені адміністратора можна використовувати ярлик. Для цього викличте контекстне меню на Робочому столі і виберіть пункт «Створити ярлик».

создание ярлыка

У діалоговому вікні вам слід ввести команду «cmd» і натиснути на кнопку «Далі».

создание ярлыка

Після цього вам потрібно ввести назву ярлика й натиснути на кнопку «Готово».

создание ярлыка

В результаті на вашому Робочому столі повинен з’явитися ярлик для запуску командного рядка. Тепер відкрийте властивості цього ярлика і натисніть на кнопку «Додатково».

свойства ярлыка

Далі перед вами відкриється вікно «Додаткові параметри». Тут потрібно включити функцію «Запуск від імені адміністратора».

дополнительные свойства ярлыка

Після цього закрийте всі вікна натисканням на кнопку «Ok». Все, після цього при запуску цього ярлика командний рядок буде запускати від імені адміністратора.