Як запустити блок живлення без компютера

64

При пошуку несправностей часто виникає необхідність запустити блок живлення без комп’ютера і без материнської плати. Наприклад, для того щоб перевірити, чи потрібні напруги на його висновках. Але, якщо ви просто підключіть ваш блок живлення до мережі електроживлення, то нічого не станеться. Він не включиться і не почне виробляти потрібні напруги. Більш того, в даному випадку навіть вентилятор не буде обертатися.

У даній статті ми розповімо про те, як запустити блок живлення без комп’ютера. Але, відразу попередимо, що робити це досить небезпечно. Це може призвести до виходу з ладу блоку живлення або ураження електричним струмом. Тому якщо у вас немає належного досвіду, то краще цього не робити. Зверніться до професіоналів.

Для того щоб запустити блок живлення потрібно з симулювати включення комп’ютера. Робиться це дуже просто. Зверніть увагу на картинку з опис роз’єми живлення ATX (внизу). На роз’ємі живлення ATX є провід зеленого кольору, позначений як PS-ON. Даний провід відповідає за включення комп’ютера.

Для того щоб блок живлення запустився без підключення до комп’ютера зелений провід потрібно замкнути з будь-яким з чорних дротів, так як це зроблено на малюнку внизу.

atx

Для безпеки краще спочатку замкнути потрібні контакти, а потім підключити блок живлення до електроживлення. Також потрібно відзначити, що запускати блок живлення без якого-небудь навантаження небезпечно і може привести до його поломки. Тому, перед тим як включати блок живлення без комп’ютера підключіть до нього який-небудь старий і не потрібний жорсткий диск або привід оптичних дисків.