Як замінити відеокарту

56

Сучасні персональні комп’ютери досягли такого рівня продуктивності, що необхідність в регулярному оновленні комплектуючих практично відпала. Переважна більшість користувачів працюють за комп’ютерами трьох-чотирьох літньої давності і при цьому не відчувають ніяких незручностей.

Єдиним компонентом сучасного настільного ПК, який все ще потребує оновлення це відеокарта. Встановлення більш сучасної відеокарти завжди підвищує рівень комфорту в комп’ютерних іграх. У даному матеріалі ми розповімо про те, як замінити відеокарту в настільному ПК.

Підготовка до заміни відеокарти

Перше що необхідно зробити перед розбиранням ПК – це повністю знеструмити системний блок. Для цього витягніть всі вилки з розеток. Після того як системний блок знеструмлено можна приступати до його розбирання. Від’єднайте всі кабелі на задній частині системного блоку, для того щоб вони не заважали вам у роботі.

Для того щоб отримати доступ до нутрощів комп’ютера і замінити відеокарту вам необхідно зняти бічну кришку системного блоку. На задній частині системного блоку відкручуємо два гвинти, які кріплять ліву бічну кришку системного блоку.

Заміна відеокарти

Після того як доступ до системного блоку відкритий можна приступати до відключення старої відеокарти. Для цього відкручуємо болтик, який кріпить відеокарту до системного блоку.

Как заменить видеокарту: откручиваем фиксирующий болтик

Якщо ваша відеокарта використовує додаткове харчування, то його теж необхідно відключити. Як правило, це один або кілька кабелів від блоку живлення, які підключаються до відеокарти за допомогою 6-й або 8-й пінових роз’ємів.

Как заменить видеокарту: отключаем дополнительное питание

Після цього потрібно акуратно зняти відеокарту, відкривши спеціальну засувку на роз’ємі PCI Express. Зробити це досить непросто, особливо якщо ваша відеокарта досить великої товщини. Тому будьте готові до того, що з першої спроби може не вийти.

Как заменить видеокарту: открываем защелку

Засувка на роз’ємі PCI Express може бути різної конструкції. Але в більшості випадків використовується засувка як картинці вище. Її потрібно трохи відтягнути в сторону верхній частині материнської плати, після чого відеокарта звільниться і її можна буде витягнути з роз’єму PCI Express.

Після того як ви дістали стару відеокарту з роз’єму PCI Express можна приступати до установки нової. Встановлення відеокарти проходить набагато простіше.

Перше, що вам необхідно зробити, це акуратно встановити відеокарту в роз’єм PCI Express. При цьому повинен прозвучати характерне клацання, який означає, що засувка на роз’ємі зафіксувала відеокарту.

Далі закручуємо болтик, який фіксує відеокарту в системному блоці, а також підключаємо додаткове живлення до відеокарти (якщо на новій відеокарті є роз’єми під додаткове харчування).

На цьому заміну відеокарти можна вважати закінченою. Закрийте бічну кришку системного блоку і включайте комп’ютер.