Як замінити батарейку на материнській платі

74

Напевно, багато хто з вас помічали невелику круглу батарейки на материнській платі. Такі батарейки також можна зустріти годинах та радіоапаратурі. Ця батарея використовується для зберігання налаштувань BIOS в пам’яті CMOS, коли комп’ютер відключений від живлення. Якби не ця батарейка, то при кожному відключенні живлення всі налаштування BIOS скидалися б до стандартним значенням.

Дана батарея є батареєю, а не акумулятором. Вона не заряджається під час роботи комп’ютера. Тому рано чи пізно він розрядиться.

Як правило, ця батарейка без проблем працює від 3 до 6 років. Після цього терміну вам може знадобитися заміна батарейки на материнській платі. Зараз ми розповімо про те, як замінити батарейку на материнській платі, якщо вона раптом розрядилася.

Крок № 1. Повністю відключаємо живлення від системного блоку.

Перед початком розбирання комп’ютера його необхідно повністю знеструмити. Просто вимкнути живлення недостатньо, ви повинні фізично від’єднати всі кабелі від системного блоку.

Крок № 2. Відкриваємо бічну кришку.

Після того як ви відключили живлення можна приступати до розбирання системного блоку. Для того щоб замінити батарейку вам знадобиться зняти бічну кришку системного блоку. У більшості випадків цього достатньо для того щоб отримати доступ до батарейці. У рідкісних випадках може знадобитися відключення відеокарти або SATA кабелів.

Крок № 3. Витягаємо несправну батарейку з материнської плати.

Після зняття бічної кришки можна приступати до заміни батарейки на материнській платі. Витягти стару батарейку досить просто. Для цього необхідно натиснути на фіксатор, який розташований збоку від батарейки.

Горизонтальное расположение батарейки

Горизонтальне розташування батарейки

Вертикальное расположение батарейки

Вертикальне розташування батарейки

Нову батарейку для установки на вашу материнську плату краще купити заздалегідь. Такі батарейки позначаються як CR 2032 та випускаються різними виробниками.

Нову батарейку можна купити в магазині з комп’ютерними комплектуючими або радіоапаратурою. Коштує така батарейка всього пару доларів. Якщо побоюєтеся переплутати і купити не таку батарею, то можете спочатку витягти батарейку з материнської плати і вже з нею йти по магазинах у пошуках нової.

Установка новой батарейки на материнскую плату

Встановлюється нова батарейка точно таким же способом, як і витягується.

Крок № 4. Закриваємо кришку і вмикаємо комп’ютер.

Після установки нової батарейки в материнську плату можна закривати бічну кришку системного блоку і підключати комп’ютер. Якщо після цього налаштування BIOS зберігаються навіть після відключення живлення, значить, нова батарейка працює нормально.