Як зайти в налаштування роутера

49

Як правило, після установки роутера та налаштування локальної мережі, про роутері забувають на довгий час. Тому не дивно, що користувачі забувають про те, як зайти в налаштування роутера. У даній статті ми максимально детально розглянемо цю проблему.

Доступ до налаштувань роутера виконується через так званий «Веб-інтерфейс». Веб-інтерфейс це невеликий сайт, який розташований безпосередньо на самому роутері і призначений для зручного редагування його параметрів. Як і будь-який інший сайт, веб-інтерфейс відкривається за допомогою веб-браузера. Для цього підійде будь-який веб-браузер. Ви можете використовувати Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome або будь-який інший, який вам більше подобається.

Отже, для того щоб зайти в налаштування роутера вам необхідно зробити декілька простих кроків.

Крок № 1. Відкрийте браузер.

Відкрийте будь-який браузер. Як вже було сказано це може бути будь-який браузер, який вам зручний.

Крок № 2. Введи IP-адресу роутера.

У верхній частині браузера є адресна терміну. Цей рядок використовується для вводу адреси сайту. У нашому випадку цей рядок потрібно ввести IP-адресу роутера.

Не варто переживати, якщо ви не знаєте IP-адресу вашого роутера. У цьому випадку для того щоб зайти в налаштування роутера вам потрібно спробувати один з популярних IP-адрес, які найчастіше використовуються роутерами. Це IP-адреси 192.168.1.0 або 192.168.1.1.,

Просто введіть 192.168.1.0 і натисніть на клавішу вводу. Якщо ви побачите на вимогу ввести логін і пароль. Значить, ви вгадали і 192.168.1.0 це IP-адреса вашого роутера. Якщо ж браузер повідомить про те, що таке веб-сторінка не доступна або не існує, то це значить, що ваш роутер доступний за адресою 192.168.1.1. Введіть IP-адресу 192.168.1.1 в адресний рядок браузера, і ви побачите пропозицію ввести логін і пароль.

Ось таким не складним перебором варіантів ви знайдете IP-адресу, який використовується вашим роутером.

Крок № 3. Введіть логін і пароль і зайдіть в налаштування роутера.

Після введення IP-адреси роутера ви побачите повідомлення з вимогою ввести логін і пароль. Це повідомлення може виглядати по-різному. Деякі роутери показують веб-сторінку з формою для введення логіна і пароля, інші ж просто відкривають спливаюче вікно з полями «логін» і «пароль». Після правильного вводу логіна і пароля перед вами відкриються налаштування роутера.

вводим логин и пароль

Введення логіна і пароля потрібно для того, щоб захистити роутер від злому і зміни налаштувань без вашого відома. Тому якщо ви не знаєте логіна і пароля, то ви не зможете зайти в налаштування роутера. В цьому випадку вам доведеться скидати настройки роутера до стандартних і налаштовувати його заново.

Якщо ви не змінювали логін і пароль, то ви можете зайти в налаштування роутера, використовуючи стандартну пару логіна і пароля. Для різних моделей роутерів використовуються різні комбінації стандартних логінів і паролів. Дізнатися ваш стандартний логін і пароль можна в інструкції до роутера.

Якщо інструкції немає, то її можна пошукати в Інтернеті. В крайньому випадку, можна спробувати одну із стандартних комбінацій логіна і пароля:

  • Логін: admin, пароль: admin;
  • Логін: admin пароль: порожній рядок (пароль не використовується, тільки логін);
  • Логін: admin, пароль: 1234;
  • Логін: admin, пароль: 12345;
  • Логін: admin, пароль: password;

Перераховані комбінації логінів і паролів часто застосовуються виробниками роутерів в якості стандартної комбінації. Тому перебравши ці варіанти ви маєте хороші шанси увійти в налаштування роутера, не вдаючись до скидання налаштувань.